Ana Sayfa Teknoloji Zırh Delici Tüfek Mermisi üretimi için..

Zırh Delici Tüfek Mermisi üretimi için..

78
0

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, bomba atar ve zırh delici mermi üretimine talip olduklarını söyledi.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi, Türk Savunma Sanayi için son derece önemli bir projeye imza atmak istiyor. kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, yurt dışından alınan zırh delici tüfek mermisi ile bombaatar mühimmatı üretimine talip olduklarını doğruladı.

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, “Kayseri OSB olarak bizim için çok değerli projeler için gerekli çalışmaları yaptık ve yetkili mercilere ilettik. Bu projeler ile de ülkemizde bulunan 330 OSB’lere model olmak istiyoruz. Değişimi Hisset Dönüşüme Ortak Ol mantığından hareketle önemli girişimlerde bulunuyoruz. Ülkemizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri’miz çok önemli olan ve maalesef yurt dışından ithal edilen 7.65×54 mm zırh delici tüfek mermisi ile 40×51 bomba atar mühimmatı Kayseri OSB olarak üretmeye talibiz. Bu konuda Milli Savunma Bakanlığına,Savunma Sanayi Müsteşarlığına başvurularımız oldu. Projelerimizi kendilerine tanıttık” dedi.

Kayseri OSB Başkanı Nursaçan, bu projenin onaylanması halinde Kayseri-Adana yolu üzerinde OSB’den uzakta bir fabrika kurulacağını ifade ederek, “Çünkü patlayıcı içerecek olan bu fabrikada yaşanacak olası bir olumsuz durumda etrafın zarar görmemesi adına bu kararı aldık” açıklaması yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz