Ana Sayfa Eğitim YKS sonuçları açıklandı

YKS sonuçları açıklandı

67
0

Yarın sabah açıklanması beklenen YKS sonuçları, sabah saatlerinde ÖSYM’nin resmi sitesi tarafından erişime sunuldu.

Milyonlarca adayın heyecanla beklediği Yüksek Öğretim Kurumları Sınav (YKS) sonuçları bu sabah Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandı. Resmi internet sitesi üzerinden sistemi erişime açan ÖSYM sonuçları bir gün erken paylaştı.Takvimden 1 gün önce açıklandı
Yaklaşık 2.5 milyon öğrencinin katıldığı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavının sonuçları, sabah saatlerinde ÖSYM tarafından açıklandı. 26-27 Haziranda binlerce adayın girdiği YKS sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Binlerce üniversite adayı heyecanla beklediği sonuçlara ÖSYM’nin resmi internet sitesine giriş yaparak T.C. Kimlik numarası ve aday şifresiyle sonuçları öğrenebilir. Sabah saatlerinde açıklanan sonuçlarla ilgili ÖSYM, “27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2020-YKS) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınav sonuçlarına 27 Temmuz 2020 tarihinde saat 07.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler” dedi. 


“Adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim”
Üniversite hayali ile sonuçlara erişmek isteyen öğrenciler için ise, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile ilgili Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. Tercih süreci hakkında konuşan ve sonuçların tüm adaylara ve ailelerine hayırlı olmasını dileyen Prof. Dr. Halis Aygün, “2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu bugün yayımlayacağız. 2020-YKS tercihleri 6 Ağustos tarihinde başlayacaktır. Adaylarımız tercihlerini 6-14 Ağustos tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr’den yapacaklardır. Adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz