Ana Sayfa Gündem Yaşlı ve engelli aylıkları bayram öncesi yatırılacak

Yaşlı ve engelli aylıkları bayram öncesi yatırılacak

71
0

Bakan Selçuk, evde bakım aylığı ile yaşlı ve engelli aylıkları ödemeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Engelli, yaşlı bakım aylığı ve evde bakım aylığı alan kişilere sevindirici haber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. Sosyal politikalar nezdinde aylık alan vatandaşlara bayram öncesi destek amacıyla yapılacak yardımlar hakkında bilgi verildi.

 
Ödemeler erken yapılacak
Kurban bayramı yaklaşırken evde bakım aylığı, yaşlı ve engelli aylığı ödemeleri Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından erken tarihe alınarak 31 Temmuz- 3 Ağustosta yapılacak. Yaşlı ve engelli aylıklarının peşin olarak her ayın 5’i ila 9’u arasında ödendiğini hatırlatan Bakan Selçuk, “Bu yıl mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle Ağustos ayı ödemelerini öne çektik. Herkes için tek bir günde, 29 Temmuz’da ödemeleri yapacağız” dedi. Evde bakım aylıklarının da 29 Temmuzda ödeneceği duyurularak, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için yapılacak destekler hakkında bilgi verildi.

1,4 milyon vatandaşımız faydalanacak
İhtiyaç sahibi ve maddi sıkıntılar yaşayan vatandaşlar için çeşitli politikalar yürüten Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ağustos ayı engelli ve yaşlı aylıklarından 768 bin yaşlı, 636 bin engelli olmak üzere toplam 1,4 milyon vatandaşın faydalanacağını belirtti. Devlet tarafından yapılan sosyal yardımlar hakkında bilgilendirme veren Bakan Selçuk, “2022 sayılı Kanun kapsamındaki aylıklara ilişkin 2019 yılında vatandaşlarımıza yaklaşık 10 milyar TL ödeme gerçekleştirdik. Bu yıl bu tutarın yaklaşık 12 milyar TL’ye ulaşmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.


Evde bakım hizmeti ödemelerinden de 535 bin engelli vatandaşın faydalanacağını vurgulayan Bakan Selçuk, toplamda 827 milyon TL ödeme yapılacağını söyleyerek şunları kaydetti: “Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın ve ailelerinin mübarek Kurban Bayramlarını tebrik ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz