Ana Sayfa Teknoloji WhatsApp’a bir yeni özellik daha eklendi

WhatsApp’a bir yeni özellik daha eklendi

65
0

Geçtiğimiz günlerde gelen çevrimiçi ve son görülme özelliğinin kaldırılacağı haberinden sonra WhatsApp eklenecek yeni bir özellik hakkında açıklama yaptı.

En popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kullanıcılara yönelik değişimler yapmaya devam ediyor.  Bugün itibariyle kamu çalışanlarının kullanması yasak olan WhatsApp uygulamasına yeni bir özellik geleceği duyuruldu.

“Her zaman sessize al”
WhatsApp bu denli popüler olduğu için pek çok iş, arkadaş, eğitim ya da oyun odaklı sohbet grubu WhatsApp üzerinde kuruluyor ve çoğu kullanıcının dahil olduğu WhatsApp grubu sayısı nerdeyse onun üzerine çıkmış durumda. Bu denli fazla gruptan aynı anda bildirim almak fazlasıyla sinir bozucu ve bu bildirimleri kalıcı olarak engellemenin bir yolu bulunmuyor. Anlık ve oldukça popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a bu konu ile ilgili yeni bir özellik getirileceği açıklandı. En fazla 1 yıl sessize alınabilen sohbetler, yakında kalıcı olarak sessize alınabileceği konusunda açıklama yapan WhatsApp kullanıcılara yönelik değişimler yapmaya devam ediyor.


WhatsApp gruplarının yarattığı sorunlar çözüm olarak düşünülüyor
Şu anda WhatsApp, herhangi bir sohbeti sessize almak istediğinizde üç farklı zaman seçeneği sunuyor; 8 saat, 1 hafta ve 1 yıl. WABetaInfo tarafından aktarılan bilgilere göre ise WhatsApp, grup ve bireysel konuşmaları sessize alma seçeneklerinde değişikliğe gitmeye hazırlanıyor ve bu gerçekleştiğinde 1 yıllık sessize alma seçeneği yerini ‘her zaman’ seçeneğine bırakacak. Bazı WhatsApp grupları haddinden fazla aktif olabiliyor ve bu gruplardan gelen mesajlar telefonda mesaj trafiği oluşmasına, telefonun yavaşlamasına ve ya grup üzerinden gönderilen mesajlar hafıza kartının dolmasına neden oluyor. Dolayısı ile ‘1 yıllık sessize al’ seçeneğinin ‘her zaman sessize al’ seçeneği ile yer değiştirecek olmasının kullanıcıları memnun etmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz