Ana Sayfa Ekonomi Vatandaşa erken gelen bayram desteği

Vatandaşa erken gelen bayram desteği

67
0

Bayram öncesi bayram ettiren haber Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan geldi.

Kurban bayramı nedeniyle yaşlılarımıza ve engelli vatandaşlarımıza destek ödemeleri öne alınırken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan bir müjde daha geldi. Bakan, Zehra Zümrüt Selçuk, Temmuz ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin bugünden itibaren hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Bayram öncesi destek
Sosyal devlet misyonunu üstlenen Türkiye Cumhuriyeti yürüttüğü sosyal politikalar ile maddi sıkıntı yaşayan, ihtiyaç sahibi kişilere yardımları hız kesmeden sürdürüyor. Tüm dünya üzerinde etkisini sürdüren Korona virüs sebebiyle işten ayrılan, ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlara bayram öncesi bayram yaptıracak haber Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. 5 Ağustos’ta yatırılması gereken ödemelerin erkene alındığını duyuran Bakan Selçuk, “5 Ağustos’ta yapılması gereken Temmuz ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerini erkene çektik. Böylece Bayram öncesinde vatandaşlarımıza bu destekleri ulaştırmış olacağız. Ödemeleri, bugünden itibaren T.C. Kimlik Numaralarının son hanesine göre vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatıracağız” dedi. Kurban bayramı nedeniyle erkene alınan ödemeler, pandemi sürecinden dolayı maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza sosyal yardım niteliğinde verilerek, ihtiyaç sahibi işsiz vatandaşların sıkıntısı da bir nebze giderilmeye çalışılacak.


Ödemeler 28-29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak”
Ödemeler hakkında bilgi veren Bakan Selçuk, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara PTT üzerinden ödemelerin yapılacağını duyurdu “T.C. Kimlik Numaralarının son hanesi; 0-2 olanlara 27 Temmuz’da, 4-6 olanlara 28 Temmuz’da, 8 olanlara 29 Temmuz’da ödemeler yapılacak.” açıklamalarını yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz