Ana Sayfa Gündem Ünlü yapımcıya ‘ayaklarından vurulacaksın’

Ünlü yapımcıya ‘ayaklarından vurulacaksın’

76
0

Gişe rekorları kıran ‘Ayla’ ve ‘Müslüm’ filmlerinin yapımcısı Mustafa Uslu tanımadığı kişiler tarafından tehdit edildi.

Gişe rekortmeni, ünlü film yapımcısı Mustafa Uslu tanımadığı kişiler tarafından ölümle tehdit edildi. Para karşılığında tutulan ve Uslu’yu tehdit eden kişi, yapımcının polisle işbirliği sayesinde yakalandı.


Milyonlarca insana duygusal anlar yaşatan ‘Ayla’ ve ‘Müslüm’ filmlerinin yapımcısı Mustafa Uslu, Can isimli bir kişi tarafından telefonla aranarak ölümle tehdit edildi. Telefonda ünlü yapımcıya şantajlar yağdıran Can isimli kişi, “Pazartesi günü ofisinde ayaklarından vurulacaksın” dedi. Telefon konuşmasından sonra panik olan Uslu önce kişilerle iletişim kurdu, isteklerini karşılamaya çalıştı. Sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına giden yapımcı, olan biteni anlatarak yardım istedi. Polisle işbirliği yapan Uslu’ya, Gasp Büro Amirliği tarafından seri numaraları tespit edilmiş, 100 bin TL tutarında banknotlar verildi. Ünlü film yapımcısını vurmamak için para isteyen genç buluşma yerine gelince, polisler tarafından suçüstü yakalandı.


Emniyet güçleri tarafından gözaltına alınan Can isimli kişi sorguda, Kenan Y. ve Bedrettin A.’nın kendisini arayarak,  Uslu’yu bacağından vurması halinde 30 bin lira vereceklerini söylediğini, paraya ihtiyacı olduğu için kabul ettiğini anlattı. Mustafa Uslu’yu araştırınca ünlü olduğunu öğrenen Can isimli şahıs, vurmaktan vazgeçip konuşmaya karar verdiğini söyledi.


Can isimli kişi hakkında “nitelikli yağma” suçundan, Bedrettin A. ve Kenan Y. hakkında ise “nitelikli yağma ve bu suça azmettirme” suçlarından 15’er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Tutuklu sanıklar, ilerleyen günlerde Ağır Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz