Ana Sayfa Magazin Ünlü şefin acı günü

Ünlü şefin acı günü

61
0

TV8’de yayınlanan Masterchef programının jüri üyelerinden Mehmet Yalçınkaya’yı sevenleri ve akrabaları zor gününde yalnız bırakmadı.

Türkiye’nin sevilen ‘MasterChef Türkiye’ yarışma programının jüri üyesinden üzücü haber geldi. Ünlü şefin acı gününde Masterchef yarışmasının diğer jüri üyelerinden destek geldi. Sevilen şefin akrabaları ve yakınlarının yanı sıra Danilo Zanna ile Somer Sivrioğlu’da Mehmet Yalçınkaya’yı yalnız bırakmadı.

Göz yaşlarına hakim olamadı
Bolu’nun Yenigüney Köyü’nde yaşayan ve Türkiye’nin en ünlü şeflerinden olan ‘MasterChef Türkiye 2020’ programı jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya’nın bir süredir tedavi gören babası Seyfettin Yalçınkaya vefat etti. 69 yaşında vefat eden Seyfettin Yalçınkaya’nın cenazesi bugün Yenigüney Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığına defnedildi. Cenaze namazı sırasında zaman zaman gözyaşlarına hakim olamayan Mehmet Yalçınkaya’yı, birlikte program yaptığı arkadaşları Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu teselli etti.


Dostları yalnız bırakmadı
Ünlü şefin babası için bugün memleketi Bolu’nun Yenigüney köyünde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazına oğlu Mehmet Yalçınkaya, akrabaları ve yakınları ile Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu da katıldı.


Mehmet Yalçınkaya kimdir?
Mehmet Yalçınkaya, 1974 yılında Bolu‘nun Yenigüney köyünde doğmuştur. 1988 yılında ortaokulu bitirdikten sonra aşçı olan amcasının yanında başlamış olduğu mesleki kariyerinde Türkiye’nin üst düzey tesislerinde görev alan ünlü şef, 2004 yılında İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı. 2005 yılında Amerika‘nın ünlü gurme dergisi “CULINARY” de Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayınlandı. Mehmet Yalçınkaya, Fransa‘dan İtalya‘ya Katar‘dan Almanya‘ya, Cruise ile Yunanistan‘a kadar dünyanın farklı yerlerinde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yapan ünlü şef Türkiye‘de de Bodrum’dan İstanbul‘a varana dek birçok otel ve Restoranın mutfak şefliğini yapmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz