Ana Sayfa Magazin Ünlü Şarkıcı Yonca Evcimik icralık oldu

Ünlü Şarkıcı Yonca Evcimik icralık oldu

50
0

Ünlü şarkıcı ve oyuncu Yonca Evcimik, geçtiğimiz yıl özel bir bankadan çektiği krediyi ödeyemedi. Bankanın ihtarnamesine rağmen borcunu ödeyemeyen şarkıcı, icralık oldu. Çektiği kredi için bankaya 3,5 milyon TL’lik evini ipotek gösteren şarkıcı zor zamanlar yaşıyor.

Bankadan çektiği krediyi ödeyemeyen Yonca Evcimik icralık oldu. Banka, kredi çekilirken ipotek gösterilen 3,5 milyon TL’lik evin satılması için İcra Müdürlüğü’ne başvurdu. 1 Milyon TL’lik krediyi ödeyemeyen ünlü şarkıcı evini ipotek gösterdiği banka tarafından evinin satılması için İcra Müdürlüğüne başvuruldu.

Banka icraya verdi
Ünlü şarkıcı ve oyuncu Yonca Evcimik, geçtiğimiz yıl özel bir bankadan yaklaşık 1 milyon lira kredi aldı ancak iddiaya göre bir süre sonra krediyi ödeyemedi. Banka, Yonca Evcimik’e ihtarname göndererek kredinin ödenmesini istedi. Ancak bankadan gönderilen ihtarnameye rağmen borç ödenmedi. Borcun ödenmemesi üzerine banka İcra Müdürlüğü’ne başvurarak Evcimik’in ipotek gösterdiği evin satılmasını istedi.

900 Bin TL’lik borç çıktı
Banka, Kadıköy’deki evin satışı sonrası kendilerine ödeme yapılmasını talep etti. Bunun üzerine Evcimik hakkında asıl alacak bedeli ve dosya giderleri için yaklaşık 900 bin liralık takip başlatıldı. İcra takibi sırasında Evcimik’e ait Fenerbahçe’de bulunan ters dubleks eve kıymet takdiri yapıldı. Bilirkişi, evin 3,5 milyon değerinde olduğunu bildiren rapor sundu. Ev, icra Özel İstihbarat yoluyla satılacak.

Yonca Evcimik Kimdir
16 Eylül 1963 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen güzel şarkıcı sanat hayatına 1977 yılında çocuk tiyatrosu ile başladı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yüksek Bale Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1978-1990 yılları arasında müzikallerde uzman dansçı ve şarkıcı olarak çalıştı. Aynı tarihlerde birçok tiyatroda oyunculuk yaptı. 1979’da Şan Tiyatrosu’na giren Evcimik 1984’e kadar burada birçok oyun ve müzikallerde yer aldı. Yedi Kocalı Hürmüz, Hisseli Harikalar Kumpanyası, Şen Sazın Bülbülleri, Nükhet Duru ve On Yıl Geçti, Ajda Pekkan Süperstar, Hababam Sınıfı ve Carmen rol aldığı çalışmalardır. Bu dönemde ayrıca Hababam Sınıfı Güle Güle ve Kızlar Sınıfı adlı filmlerde de oynadı. 1985-1988 yılları arasında, Devekuşu Kabare Tiyatrosu’nda Yasaklar, Aşkolsun, Geceler, Reklamlar ve Deliler adlı oyunlarda rol aldı. 1989-1990 yılları arası Gülhane Etkinlikleri’nde sunucu ve show girl olarak çalışmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz