Ana Sayfa Gündem Trendyol Wayfair’le ilgili konuştu

Trendyol Wayfair’le ilgili konuştu

92
0

Trendyol Wayfair ile ilgili konuşarak, iddiaları cevapladı ve resmi açıklamalarda bulundu.

Wayfair üzerinden yapıldığı iddia edilen çocuk ticaretinde kullanılan ürünlerin Trendyol platformunda da olması kafaları karıştırmıştı. Bunun üzerine ilk başta sessizliğini koruyan Trendyol sonrasında açıklamalarda bulundu.

Gündemi sarsan iddialarla ortaya çıkarılan ve çocuk ticareti yapıldığı iddia edilen Wayfair hakkında tepkiler çığ gibi büyüdü. Çocuk ticaretinde kullanılan ürünlerin aynı zamanda Trendyol’da da satışa çıkarıldığı haberi ortaya çıkınca gözler Trendyol yetkililerine çevrildi. Haluk Levent’in ben onları tanıyorum öyle bir şey olamaz dediği Trendyol sessizliğini bozdu ve ürünlerle ilgili “On binlerce satıcının müşterilerle buluşturulduğu pazaryerinde, ürün isimleri, açıklamaları ve fiyatlarının satıcılar tarafından belirlendiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: “15 milyondan fazla ürün bulunan platformumuzda, veri girişleri ile ilgili hatalı işlemlerle karşılaşılabilmektedir. Hatalı veri girişlerini ve her türlü ayrımcılık içeren söylemleri takip ediyor ve satıcılarımızı bilgilendirerek platform kuralları gereği, ürünleri yayından kaldırıyoruz. ‘Şikayet Et’ özelliği ile müşterilerimizden aldığımız bildirimleri de ivedilikle inceliyoruz. Ayrıca platform olarak satıcılarımızın hatalı veri girişlerini ve operasyonlarını iyileştirmeye yönelik eğitimleri düzenli olarak gerçekleştirmeye ve kontrol mekanizmalarımızı güçlendirmeye devam edeceğiz” açıklama yaptı.

Son derece üzgün olduklarını dile getiren ve her türlü önlem alacaklarını belirten Trendyol, “Sosyal medyadaki iddialarda yer alan ürünlerle ilgili yaptığımız incelemelerde, belirtilen fiyatlardan hiç satış yapılmadığı ve bu durumun veri girişlerindeki hatalardan kaynaklandığı gözlenmiştir. Türkiye’nin Trendyol’u olarak markamızın böyle bir iddia ile yan yana gelmesinden son derece üzgünüz. Böyle bir konuda kamuoyunda oluşan haklı hassasiyeti en içten şekilde paylaştığımızı ve konunun kesinlikle karşısında olduğumuzu belirtmek isteriz” cümleleri kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz