Ana Sayfa Gündem TİAK reyting sonuçlarını açıklandı

TİAK reyting sonuçlarını açıklandı

62
0

21 Temmuz tarihinde açıklanan reyting sonuçlarına göre hangi yapımların daha çok izlendiği belli oldu. İşte o reyting sıralaması.

Paylaşılan reyting rekorlarına göre hangi yapımların daha çok izlenerek reyting sıralamasında yükselişe geçtiği açıklanırken, bazı dizi ve programların izlenme oranı olarak düşüşe geçtiği belli oldu.


AB ve Total’de ilk sırada yarışma programı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİAK) tarafından en çok izlenen dizi, film ve programlar izlenme oranlarına göre listelendikten sonra, reyting sonuçları olarak açıklanıyor. En çok izlenme oranlarına sahip olan yapımlar aynı zamanda vatandaşların taleplerini de yansıtmış olmakla beraber, televizyon için içerik üretimine yardımcı oluyor. 21 Temmuz tarihinde açıklanan sonuçlara göre, Total ve AB grubunda TV8’de ekrana gelen yarışma programı Mastercheff Türkiye zirvede yer aldı. Total Grubu verilerine göre ilk sırada TV8’de yayınlanan “Mastercheff Türkiye” yer alırken, 2.sırada “Müge Anlı ile Tatlı Sert”, 3.sırada ATV’de ekrana gelen “Gençliğim Eyvah” isimli Türk filmi yer aldı. AB Grubu verilerine göre ise, göre ilk sırada “Mastercheff Türkiye”, 2.sırada “Fox Ana Haber Hafta Sonu”, 3.sırada ATV’de yayınlanan“Gençliğim Eyvah” yer aldı.İlk 10 sıralaması
Seyircinin beğenisine sunulan ve izlenme oranlarına göre listelenen dizi, film ve programların Total ve AB Grubuna göre sıralaması ise şu şekilde:

Total İlk 10 Program
1 – Mastercheff Türkiye TV8
2 – Müge Anlı ile Tatlı Sert ATV
3 – FOX Ana Haber FOX TV
4 – Güldür Güldür Show (TKR) SHOW TV
5 – ATV Gün Ortası ATV
6 – SHOW Ana Haber SHOW TV
7 – Aşkı Memnu (TKR) KANAL D
8 – Kim Milyoner Olmak İster ATV
9 – Mastercheff Türkiye (ÖZET) TV8
10 – ATV Ana Haber ATV

AB Grubu İlk 10 Program
1 – Mastercheff Türkiye TV8
2 – Güldür Güldür SHOW (TKR) SHOW TV
3 – Müge Anlı ile Tatlı Sert ATV
4 – FOX Ana Haber FOX
5 – Mastercheff Türkiye (ÖZET) TV8
6 – Aşk-ı Memnu (TKR) KANAL D
7 – SHOW Ana Haber SHOW
8 – Diriliş Ertuğrul (TKR) 360
9 – Kim Milyoner Olmak İster ATV
10 – Çalgı Çengi İkimiz (T.S) FOX

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz