Ana Sayfa Spor TFF’den beklenen açıklama geldi

TFF’den beklenen açıklama geldi

46
0

Süper Lig maçları için beklenen karar açıklandı. Süper Lig maçlarının seyircili oynanıp oynanmayacağı uzun zamandır merak edilen bir konuydu. Ve futbolseverler tarafından heyecanla beklenen o soruya Türkiye Futbol Federasyonu tarafından cevap geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper lig maçlarının seyircili olup olmayacağına dair kararını verdi. Riva’da gerçekleştirilen TFF Yönetim Kurulu toplantısında müsabakaların Ekim ayından itibaren seyircili olması kararlaştırıldı.

2020 yılının Eylül ayı içerisinde başlayacak olan Süper lig maçlarına tam kapasite seyirci alınmasına müsaade edilmeyecek. TFF Yönetim Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’daki tesislerinde gerçekleştirdiği toplantısında Süper Lig maçları ile ilgili önemli bir karara imza attı. Ekim ayından itibaren futbol müsabakaları seyircili oynanacak. Ancak tüm tribünler taraftara açılmayacak. Tribünlerin yüzde 30’u kadar seyirci alınmasına karar verildi.

Ekim ayında seyircili futbol
Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesinden kamuoyuna yapılan açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva’da bugün yaptığı toplantıda Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını vermiştir. TFF Sağlık Kurulu’nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır. Statlardaki tribün kapılarında ateş ölçümü yapılarak alınacak tüm seyircilerin tribünlerde sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacaktır. Müsabakalara seyirci alınması ile ilgili tüm detaylar daha sonra ilan edilecektir” cümleleri kullanıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz