Ana Sayfa Gündem Temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemeleri yarın başlıyor

Temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemeleri yarın başlıyor

57
0

Covid-19 salgını nedeniyle birçok ülkede ekonomi durma noktasına geldi. Türkiye de de bu konuda zorlanan işini devam ettiremeyen ve maddi desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza destek amaçlı yapılan ödemeler hakkında bilgi verildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin yarın yapılmaya başlayacağını açıkladı.

Yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelenin ekonomik tedbirleri kapsamında birçok uygulamayı hayata geçiren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, salgın sürecinden maddi olarak olumsuz etkilenen vatandaşlar için Nakdi Ücret Desteğine devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin yarından itibaren yapılmaya başlayacağını söyledi.

İBAN’I olmayan PTT’den alabilecek
Ödemelerin banka hesapları üzerinden yapılacağını belirten Bakan Selçuk, “Ücretsiz izne ayrılan işçilerimizin nakdi ücret desteği ödemelerini yarından itibaren gerçekleştireceğiz. Ödemeler banka hesapları üzerinden yapılacak. Sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemeleri ise PTT aracılığıyla gerçekleştirilecek” dedi.

Nakdi ücret desteği nedir
Korona virüs sürecinde işten çıkarmalar yasak olduğu için ücretsiz izne çıkartılan işçilere her ay Nakdi Ücret Desteği ödemesi yapılıyor. Nakdi ücret desteği olarak bilinen ücretsiz izin maaş desteği, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay ücretsiz izne ayrılan çalışanların hesaplarına yatırılıyor. Aylık nakdi ücret desteği brüt 1.177 TL olmakla birlikte 8,93 TL’lik damga vergisi düşüldükten sonra net 1.168 TL olarak ödeniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz