Ana Sayfa Teknoloji Telegram’a yeni özellikler geldi

Telegram’a yeni özellikler geldi

24
0

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram geliştirilerek güncellendi ve kullanıcıya yeni özellikler sunuldu.

Sık kullanılan ve mesajlaşma programı olan Telegram’a yeni özellikler getirildi. WhatsApp’tan sonra en çok kullanılan uygulama olan Telegram geliştirilerek ve güncellenerek kullanıcıya farklı bir mesajlaşma deneyimi sunmayı hedefliyor.


2 GB veri transferi ve video görüntülü profil
Dünyanın en çok kullanılan ve indirilen ilk 10 uygulaması arasında yer alan Telegram güncellenerek yeni sürümü ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Popüler mesajlaşma aracı olan Telegram’a getirilen güncelleme ile her biri 2 GB’a kadar her türden sınırsız sayıda dosyayı paylaşılabilecek. Kısa videoları profil resmi yerine yükleme fırsatı getiren Telegram, efektler uygulayıp profil videosunun kapağı olarak bir anahtar çerçeve seçebilme imkanı sunacak. ‘Ana olarak ayarla’ düğmesine dokunarak önceki profil fotoğrafına veya videoya hızlıca geri dönülebilecek. Getirilen bir diğer güncelleme ise, birisi sizinle ‘Yakındaki Kişiler’ ekranı aracılığıyla iletişim kurduğunda sohbet ortağınızın ne kadar uzakta olduğunu görebilme imkanı ve aynı zamanda ‘Yakındaki Kişiler’ ekranından bir sohbet açtığınızda bir tebrik çıkartması önerisi alınabilecek. Sohbet listesindeki, mesaj aramadaki ve bildirimlerdeki yeni mini küçük resimler sayesinde mesajda hangi medyanın bulunduğunu da görülebilecek.


İstatikler ayrıntılı bir şekilde görüntülenebilir
Çok fazla dikkat dağıtıyorsa, kişilerde olmayanlardan gelen tüm yeni sohbetleri otomatik olarak arşivlemek ve sessize almak için Gizlilik ve Güvenlik ayarlarındaki anahtardan değiştirebilecek. Medya düzenleyiciden videolar kırpılabilecek ve döndürebilecek. Tamamen yenilenen müzik oynatıcı ile parçalar şık bir şekilde dinlenebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz