Ana Sayfa Gündem “Tavuğa horozluk yaptıramazsın”

“Tavuğa horozluk yaptıramazsın”

71
0

AK Parti Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı kadın ve erkek eşitliği üzerine yaptığı konuşmayla sosyal medya gündemini sarstı.

Twitter hesabı üzerinde paylaşımda bulunarak, kadın ve erkek eşitliği üzerine açıklamalarda bulunan AK Parti Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı gündeme bomba gibi düştü. Aynı zamanda büyük tepki alan Çamlı, yaptığı açıklamalarla görüşlerini savunurken sosyal medya kullanıcılarını bir hayli sinirlendirdi.


“Kadın erkek eşit değildir, eşitlik koca bir tantanadır”
AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla gündemi sarstı. Kadın ve erkeğin eşit olmadığını hatta eşitliğin koca bir tantana olduğunu söyleyen Ahmet Hamdi Çamlı, “Kadın Erkek eşit değildir, bu husus telif hakkı sahibine (fıtrat) göre değerlendirilmezse çok konuşulan sıkıntılara çözüm asla bulunamaz. ‘Eşitlik’ koca bir tantanadır. Eşitlik hayvan ve eşya da olabilir. İnsan eşrefi maluktur, eşi benzeri olmaz. Erkek ve Kadın da öyle.” ifadelerini kullandı. Kadın ve ya erkek demeden, parçalamadan bakmanın gerekli olduğunu söyleyen Çamlı, “Adem (as) dünyada ilk olarak halk edilmiş ve bilinen seyr üzere insan çoğalmıştır. İnsan fıtratı, Allahın ruhundan mülhem olduğu için şerikliğe çok açık değildir. Bunu eşitliğe zorlamak, şerikliğe zorlamak kavgaya ve teröre yol açar. Yaşanan da budur. Bir yandan eşitlik, şeriklik tantanasının üst seviyede tezviratı ve sonuç terör, bir yandan da nasıl çözeceğiz gulgulesi, çözemezsiniz, olamaz. Akıl, çözüm için Hâlika ve elçisine gider. Gitmezse de kıyamete gider. Tek yol, kadın/erkek diye parçalamadan İnsan diyerek bakmalı” dedi.


Yaradılışa müdahale etmemek gerek
Twitter’daki paylaşımın üzerine büyük tepki çeken AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı birkaç paylaşım daha yaparak görüşlerini savunmaya devam etti. Kadın ve erkek eşitliğinin olmadığını, fıtrata müdahale edilmemesi gerektiğini söyleyen Çamlı, “Bunu hiçbir akıl, göz, izan sahibi ifade edemez. Şekil olarak da eşit değildir, ruh yapısı olarak da eşit değildir, psikolojisi de eşit değildir. Allah nasıl şirk kabul etmezse, insan da kabul etmez. Kadın ve erkeği eşitliğe zorlayanlar en büyük kötülüğü yapanlardır. Onların fıtratına, yani yaradılışlarına müdahale etmemek gerekir. Kadın ve erkeğe birbirlerinin tamamlayıcısı denebilir. Tavuğa horozluk yaptıramazsın, horoza tavukluk yaptırırken, yumurta çıkmaz. Kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddetten bahsediliyor, bana göre bu da yanlıştır. Şiddetin kadını, çocuğu gibi erkeği de vardır. Erkek şiddet görmüyor mu yani? İlla pazudan olmuyor ki şiddet, kasları birinin elinde, diğerinin dilinde, dildeki kas da önemli” diye konuştu.İstanbul Sözleşmesi çare değil
Son günlerde artan kadın cinayetleri ve kadına şiddetle ilgili gündeme gelen İstanbul Sözleşmesi hakkında konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, “#İstanbulSözleşmesi, bir zamanlar, gerek kriz noktasına gelmiş bazı ailevi problemlerin, ve o sıkıntılara çözüm üretemeyen çevre, adliye ve polis uygulamalarının önünü açmak ve çözüm bulmak için ihdas edilmiş bir sözleşme idi. Şimdi anlaşılıyor ki, o da çare olamadı. Ve beklenmeyen başka toplumsal sıkıntıların kapısını araladığı güçlü bir şekilde ifade ediliyor. Şimdi çözüm olsun diye gelen #İstanbulSözleşmesi, Başkanımızın talimatı ile gerçek ve samimi bir çözüm için masaya yatırıyor. Ve gereken yapılacaktır” ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Belediye Başkanı adayı olduğu dönem gönüllü şöförlüğünü yapan Ahmet Hamdi Çamlı 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde İstanbul 2. Bölge 13. sıradan aday olarak milletvekili seçilmişti. Sonrasında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ‘Yeliz’ isimli sahte hesapla canlı yayın açan Çamlı ifşa olmuş, sosyal medyanın diline düşmüştü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz