Ana Sayfa Gündem Talas Belediye Başkanından Kurban bayramı mesajı

Talas Belediye Başkanından Kurban bayramı mesajı

17
0

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kurban Bayramı öncesi korona virüs’e dikkat çekerek Kayseri halkına bir mesaj gönderdi.

Kurban bayramının gelişiyle beraber Korona virüs tehdidine karşı ülkece önlemler almaya başladık. Ailemizi ve sevdiklerimizi tehlikeye atmamak adına her türlü kurala riayet etmek ve tüm önlemleri almamız gerektiğini söyleyen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın bayram mesajı sıra uyarılarda bulunmayı ihmal etmedi.

“Bayramlar bir gönül, bir ruh şölenidir”
Her sene coşku ve mutlu kalabalıklarla kutlanan Kurban bayramı korona virüs engeline takıldı. Covid-19 sürecinde 2. dalgayı yaşamamak adına gerekli tüm önlemler Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından alınırken bayram öncesi Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın Kayseri halkına mesaj gönderdi. Mesajında bayramların bir gönül şöleni olduğuna dikkat çeken Başkan Yalçın, “Bayramlar, Müslümanların elindeki buketi, tüm insanlığa sunduğu özel zaman dilimleridir. Çünkü bayramlarda sevgi vardır, kardeşlik vardır, huzur vardır, paylaşım vardır. Bayramlar bir gönül, bir ruh şölenidir. Ben bu vesile ile başta Talaslı hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam coğrafyasının bayramını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Temizlik ve hijyene dikkat
Bayram boyunca sosyal mesafe kurallarına uyulmasının önemine de vurgu yapan Başkan Yalçın, “Gerek kurban keserken gerekse de bayramlaşırken temizlik, maske ve mesafe kuralına azami şekilde riayet edelim. Bununla birlikte kurban kesimini belediyemiz tarafından izin verilen yerlerde yapalım. Kurban atıkları ile çevre kirliliğine neden olmayalım. Bu şekilde daha temiz, daha hijyenik ve daha sağlıklı bir bayram geçireceğimizi göz ardı etmeyelim” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz