Ana Sayfa Spor Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı “Bu yıl küme düşme olmasın” talebi

Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı “Bu yıl küme düşme olmasın” talebi

66
0

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sürecinde, Mart ayı itibarile ülkemizde de vaka sayıları görülmeye başlanmış, ve tüm dünyada binlerce insanın ölümüne neden olmuştu.

Uzun bir karantina dönemi sonrası hem Covid-19 tedbirleri devam ederken hem de yeni normal hayata geçiş sırasında, iyileştirme çalışmaları kapsamında futbol yeniden başlamış ve 9 haftalık son dilim seyircisiz oynanmıştı.


Kulüplerin tamamı ortak görüş bildirdi
Süper Lig’de puan tablosundaki son 7 takım bu sezon küme düşme olmasın ve gelecek sezon 21 takımla oynanması için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulundu. Süper Lig’de Medipol Başakşehir’in şampiyon olurken, Trabzonspor’un ikinci sırada yer aldı ve son 3 sırayı paylaşan Yeni Malatyaspor, Kayserispor ve Ankaragücü takımları küme düştü. Diğer küme düşen 3 takım ve diğer takım yetkilileri, Covid-19 salgın sürecinden ötürü 2019-2020 futbol sezonunda küme düşmenin kaldırılmasını için görüş birliğinde bulundu. Bugün gerçekleştirilen toplantıda Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı yöneticileri oy birliği ile “Bu sezon Süper Lig’de küme düşme kaldırılsın. Önümüzdeki sezon Süper Lig 21 takımla oynansın” tavsiye kararı aldı. Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, “Ligi son 3 sırada bitiren Kayserispor, Yeni Malatyaspor ve Ankaragücü, ligden düşmenin kaldırılmasını talep etti. Toplantıda, kulüplerin tamamı bu konuda ortak görüşte birleşti. Pandemi sürecinde 7 kulüp, küme düşme olmasın diye başvuru yapmıştı. Şimdi yine bu kulüpler, özellikle düşen 3 takım, tekrar konuyu gündeme getirdiler. Kulüplerin tamamı, müracaat eden kulüplerle aynı görüşte. TFF’ye bu konuda tavsiye kararında bulunacağız.” dedi.
 


Kararı TFF verecek
7 takımın bu sezon küme düşme olmasın talebi Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı tarafından Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirilecek. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, kendilerine sunulan tavsiye kararı ile ilgili toplantı gerçekleştirilerek, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüşülecek. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında bir görüşme yapılacak. Sonrasında alınan karar kamuoyu ile paylaşılıp kulüplere bildirilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz