Ana Sayfa Magazin Şoray Uzun Nasrettin Hoca oldu

Şoray Uzun Nasrettin Hoca oldu

83
0

Ünlü oyuncu Şoray Uzun, düzenlenen etkinlikte Nasrettin Hoca oldu.

Konya ilinin Akşehir ilçesinde gerçekleştirilen 61. Uluslararası Nasreddin Hoca Şenliği’nde Nasreddin Hoca kıyafeti ile etkinliğe katılan ünlü oyuncu Şoray Uzun büyük ilgi gördü. Geçen yıl da aynı şekilde temsili olarak Nasreddin Hoca olan Şoray Uzun, bu kıyafet içerisinde garip bir heyecan duyduğunu itiraf etti.

Nasreddin Hoca kıyafeti giyerek şenlik alanında gezen Şoray Uzun, eşeğine ters binerek heybesinden hediye dağıttı. Geçtiğimiz yıllarda heybeden şeker dağıtan Nasrettin Hoca kılığındaki Şoray Uzun, bu yıl ise maske ve dezenfektan dağıttı. Şoray Uzun, hoca kıyafetiyle vatandaşlarla fotoğraf çektirdi, çocuklarla ilgilendi.

Şoray Uzun, “Bu, hayatımda, 7’nci Nasreddin Hoca oluşum. Gündüz kuşak programında, gezi programı yaparken, yine bir skeçte, yine bu şölende Nasreddin Hoca oldum. benim için büyük onur ve sevindirici bir durum. Bu görev bana tevdi edildi, bununla gurur duydum. İşimiz profesyonellik gerektiriyor. Ama ne zaman Nasrettin Hoca olsam heyecanlanıyorum, duygu yüklü bir durum oluşuyor. Herhalde kan bağı olduğu olduğumuzdan dolayı. 6 kuşak önceden Konya Akşehirliyiz” dedi.

Seksenler dizisinde Ahmet karakterini canlandıran Şoray Uzun, “Pandemi sürecinde Seksenler dizisini çekemedik. Evden çekip gönderdik. Cep telefonlarımızda evlerimizde bir sitkom çektik. Kendi eşlerimiz, çocuklarımız, ailelerimiz oynadı. Senaryolara biz dahil olduk. Hatta hanım setçi oldu, büyük oğlum ışıkçı oldu, ortanca oğlum kameraman oldu, en ufak da bütün çekimi bozdu. Ev Yapımı diye 13 bölüm devlet televizyonunda yayınlanan bir dizide yer aldık. Bu da dünya televizyonlarında bir ilk oldu. Oyuncuların tamamen evde kendi imkanlarıyla yaptığı ilk dizi oldu” cümleleri kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz