Ana Sayfa Teknoloji Siber güvenlik eğitimi alacaklara iş garantisi

Siber güvenlik eğitimi alacaklara iş garantisi

81
0

Aydın Üniversitesi Siber Güvenlik ve Siber Olaylarla Mücadele alanında vereceği eğitimin ardından, katılımcılara iş garantisi sağlayacak.

İstanbul Aydın Üniversitesi katılımcılara iş garantisi diyerek, Siber Güvenlik ve Siber Olaylarla Mücadele alanında eğitim verileceğini açıkladı. Güvenli internet kullanımı için Siber Güvenlik ve Siber Olaylarla Mücadele için üniversite Temmuz ayı itibariyle kapılarını açacak.

Gelişen teknoloji ile internetteki tehlikelere karşı bilgilendirme ve güvenlik sağlayabilmek için İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) ile SODER Bilgi Teknolojileri ortak bir proje yürüttü. Güvenli internet için yola çıkılan bu proje kapsamında Siber Güvenlik ve Siber Olaylarla Mücadele eğitimi verilecek. Siber Güvenlik ve Siber Olaylarla Mücadele eğitimi için 13 Temmuzda kapılarını açan üniversite, eğitimle ilgili: “Herkese açık olmakla birlikte, siber güvenlik alanında kariyer yapmak isteyenler, şirket ve kurumların Siber Olaylara Müdahale ekiplerinde görev alanlar ve almak isteyenler ile bilgi teknolojileri alanında çalışmalarını siber güvenlik perspektifi ile sürdürmek isteyenlerin katılmasının tavsiye edildiği eğitim, isteyen adaylar için iş garantisiyle gerçekleştirilecek”  bilgisini verdi.

İş garantili eğitim şartları
İstanbul Aydın Üniversitesi, eğitim sonunda iş garantisi almak isteyenlere ise şu bilgileri verdi: “Eğitime katılmış ve başarılı bir şekilde bitirmiş olmak, eğitime yüzde 90 devam etmiş olmak, TSE sınavına başvuru yapmış ve güvenlik soruşturmasını geçmiş olmak, eğitim aldığı tarihler içerisinde 1 yılı aşmamak üzere TSE sınavına katılarak 70 puan ve üzeri almış olmak, eğitim seviyesi en az ön lisans (2 yıllık) ve dengi olmak ve 35 yaşından gün almamış olmak”


Siber Güvenlik ve Siber Olaylarla Mücadele eğitim sonrasında, İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından onaylı sertifika verilecek. Pandemi süreci sebebiyle online olarak 60 saatlik bir eğitim verileceğini açıklayan üniversite, fiyatlarda da indirime gitti. İş garantili eğitim almak isteyenler 5 bin TL, iş garantisi olmadan eğitimi almak isteyenler ise 1620 TL ödeyerek sertifika alabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz