Ana Sayfa Gündem Saadet Partisi gündemi değerlendirdi

Saadet Partisi gündemi değerlendirdi

29
0

Türkiye gündemi hakkında konuşan Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş değerlendirmelerini açıkladı.

15 Temmuz darbe girişimi ve Ayasofya hakkında açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş gündem hakkında değerlendirmelerini paylaştı.

“Biz bunlara haddini bildiririz”
4 yıl önce yaşanan 15 Temmuz askeri darbe gecesi hakkında açıklama ve değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş: “15 Temmuz akşamı Saat 10.00 civarları telefonum çaldı. Şehir dışından bir kardeşimiz arıyor. Başkanım haberiniz var mı darbe oluyor dedi. Hayır dedim ya ne darbesi. Bu zamanda darbemi olur oda nereden çıktı. Televizyonu aç dedi. Açtım hakikaten boğaz köprüsü kapatılmış askerler var tanklar var. Dedim ki kardeşim hiç merak etme Allah’ın izni ile bunlar başaramayacaklar. Biz bunlara haddini bildiririz. Elhamdülillah o gün sabah olduğunda bu aziz millet hainlere gereken dersi vermiş darbe girişimi bastırılmıştı. 251 şehit kardeşimizin 15-20 kişisi sadece Milli görüşçü ve Saadet partisi teşkilatlarından idi. Ayrıca o günkü genel başkanımız Prof. Dr. Mustafa Kamalak bey haberi alır almaz arabasına binmiş yanında birkaç arkadaşı ile beraber TBMM’ye doğru yola çıkmıştı. Bombalar altında yürüyerek meclise girmek istemiş ancak bu mümkün olmamıştı. 15 Temmuz; bu ülkede yaşayıp yine bu ülkenin imkanlarını kullanarak belli bir potansiyele ve güce ulaştıktan sonra eline silahı alıp vatanımıza, milletimize ve değerlerimize kastetmeye çalışanlara bu aziz milletin verdiği en büyük derstir. 251 şehidimize ve tüm şehitlerimize rabbimden rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Makamları ali olsun. 2196 gazi kardeşimize de hayırlı, sağlıklı ve huzur içinde bir ömür diliyorum. Rabbim bu aziz milleti korusun ve muhafaza etsin. Bu tür hainlere de bir daha fırsat vermesin” ifadelerini kullandı.


Ayasofya ile ilgili mücadelemiz mutlu sona ulaşmıştır”
Öte yandan Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya’nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etmesiyle ibadete açılan Ayasofya hakkında konuşan Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş şunları kaydetti: “Diğer taraftan bildiğiniz gibi geçtiğimiz gün Danıştay’ın verdiği kararla müze olarak kullanılan Ayasofya, Camii olarak tescillendi ve inşallah 24 Temmuzda ilk namazla beraber 5 vakit ibadete açılmış olacak. Bu süreçte Sn. Cumhurbaşkanı’nın Ayasofya ile ilgi şu sözlerinin bilinmesinin gerekli olduğunu düşünüyorum. Sn. Cumhurbaşkanı bir mitingde Ayasofya’yı açın denildiğinde “Sultan Ahmet’i doldurdunuz mu ki Ayasofya’yı açalım” diye cevap vermişti. Yine gençlerle bir sohbetinde Ayasofya ile ilgili sorulan bir soruya “Getirisinden fazla götürüsü olacaktır. Dünyada birçok ülkede bizim camilerimiz var. Biz Ayasofya’yı açtığımızda bu camilerimizin başına neler gelir siz biliyor musunuz? Ben böyle bir karar alacak kadar istikametini kaybetmiş bir lider değilim” diye cevap vermişti. Bir başka programdaki soruya ise “O iş yargıdadır. Danıştay’ın vereceği karara göre hareket edilecektir.” Demişti. Danıştay’ın ve akabinde Sn. Cumhurbaşkanımızın bu kararı en çok biz milli görüşçüleri Saadet partilileri sevindirmiş ve mutlu etmiştir. Çünkü her yıl Ayasofya önünde toplu olarak sabah namazı kılarak açılması için dua eden ve sürekli gündeme taşıyan bu güne kadar bizden başka kimse olmamıştır. Bu nedenle başta Danıştay üyelerimize böyle bir karar almalarından dolayı, diğer taraftan sn. Cumhurbaşkanımıza Ayasofya’nın müzeden camii statüsüne çeviren ve diyanete devrini sağlayan kararnameyi imzalamasından dolayı teşekkür ederiz. Ayasofya ile ilgili mücadelemiz mutlu sona ulaşmıştır. Bu karar milli görüşçülerin ve Saadet partililerin en büyük zaferidir. Bundan sonra mücadelemiz Faizsiz Adil Ekonomik düzeni, Ağır Sanayii ve İslam Birliğini hem ülkemizde hem de tüm dünyada gerçekleştirme mücadelesi olarak devam edecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz