Ana Sayfa Gündem Rus ressam Antalya da harikalar yarattı

Rus ressam Antalya da harikalar yarattı

58
0

Profesyonel resimle uğraşan Madina Ezgintürk yağlı boya tekniği ile yaptığı çalışmalarla sanatseverlere görsel bir şölen sundu.

Rus ressam Madina Ezgintürk yağlıboya ile tuvallerin buluştuğu sanat çalışmalarıyla sanatseverleri hayran bıraktı. Kendine özgü olan fırça darbeleri kadar fikirleri de dikkat çeken ünlü ressam Antalya da ki sanatseverlerle buluştu.

Yağlıboya ile şaheserler yarattı
Rusya’nın başkenti Moskova’da doğup büyüyen ve 2011 yılında da Rusya Halklar Dostluk Üniversitesi’nden mezun olan Madina Ezgintürk, 2014 yılından beri profesyonel resimler yapıyor. Aynı zamanda Türkiye vatandaşıyla evli olan Ezgintürk, alışveriş merkezlerinin güzel sanatlar galerisinde sergilediği eserlerle göz kamaştırmaya devam ediyor. Yazları eşiyle birlikte Antalya’da, kışın ise Rusya’da yaşayan Madina Ezgintürk, tuval üzerine yağlıboya tekniği ile yaptığı dikkatleri üzerine çeken tuvallerini sanatseverlerin beğenisine sundu.

“Gittiğin yolu kendin seç..”
“Her gezdiğim ülkeden renkli sosyal yaşamları, insan portrelerini, doğal güzellikleri ve hayvan figürlerini bez tuvallerime yansıttım” diyen Madina Ezgintürk Güzel Sanatlar Derneği desteği ile açtığı sergi için pandemi kurallarına uyarak açılış töreni yapmadı. Evinin bir odasını sanat atölyesine çeviren Madina Ezgintürk, Serik’e bağlı turistik Kadriye Mahallesinde yaşıyor. Madina Ezgintürk Moskova’daki evinin bir odasını da atölyeye çevirdiği belirterek açtığı sergiye verdiği isimle dikkat çekti. Antalya’da açtığı sergiye ‘Turuncu Yol’ adını veren Ezgintürk, ‘Gittiğin yolu kendin seç, kaybolur isen kendi yolunda kaybol, hayallerin sana ait olsun, mutlulukla son bulsun’ sloganıyla bu işe devam ettiğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz