Ana Sayfa Gündem Pandemi sürecinde ilaç gibi destek

Pandemi sürecinde ilaç gibi destek

28
0

Kayseri Şeker çalışanlarına promosyon desteği. Kayseri Şeker bünyesindeki 3 fabrikada çalışanlara banka maaş promosyon ödemesi yapılacak.

Çalışanlarının yanında olmayı, haklarını savunmayı devam ettiren Kayseri Şeker pandemi sürecinde ilaç gibi çözüm üretti. Yapılan banka anlaşmaları neticesinde yine çalışanlarına omuz veren Kayseri Şeker, Boğazlıyan Şeker ve Turhal Şeker fabrikalarında çalışanlar ile Kayseri Şeker’e bağlı iştiraklerde görev yapan toplam 2.782 çalışana, 3 yıl boyunca 2.300 TL ile 4.000 TL arasında değişen promosyon ödenecek.

Temel felsefelerini anlatan ve çalışanlarının her zaman yanında olduğunu söyleyen Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Hem Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin hem de Kayseri Şeker Fabrikası’nın Genel Kurullarını, bize yakışan bir şekilde icra ettik. Bildiğim kadarıyla sektörde bu genel kurulları, bu şekilde yapan başka bir kuruluş yok. İşte bu, Kayseri Şeker’in, operasyon ve organizasyon gücünün bir başarısıdır. Pandemi dönemindeki tüm tedbirleri alarak, Türkiye’ye yakışan toplantıları icra etiiğimiz için emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımız promosyon konusunu müjde olarak addediyorlar, ama ben bunu bir hak olarak görüyorum. Bizim 10 yıldır temel felsefemiz; Kayseri Şeker’e hep birlikte, büyük bir gayretle, büyük bir azimle ve büyük bir fedakârlıkla oluşturduğumuz artı değeri hak edenlere, hakkaniyet ölçüsünde, hak ölçüsünde ve hakça paylaştırmak. İşte bizim temel felsefemiz bu. Elimizden geldiği kadar, hakkaniyet ve adalet ölçüsünde, önemli şeyler yaptığımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Arkadaşlarımızın bu konuda gerçekten iyi bir pazarlık yaptıklarını düşünüyorum. Toplamda bu promosyon ödemesi 2.782 kişiyi kapsıyor, bu sayının 441’i bizim iştiraklerimizdeki çalışan arkadaşlarımızdan oluşuyor. Kayseri Şeker’in maaş durumlarına göre en düşük promosyonu 2.300 TL olarak belirledik. Bu rakam geçen sene 1.375 Lira idi. Yani 925 Lira artı olarak ilavesi var. Kayseri Şeker’in bünyesinde promosyon 2.300 TL ile 4.000 TL arasında değişirken, iştiraklerde ise bu rakam 2.300 TL ile 3.500 TL arasında değişiyor. Allah bereketli eylesin, hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz