Ana Sayfa Eğitim Özel okullarda 8. ve 12. sınıflar hariç “destekleme kursu” yok

Özel okullarda 8. ve 12. sınıflar hariç “destekleme kursu” yok

55
0

Korona virüs nedeniyle okullarda yüz yüze eğitim yapılmazken özel okullar “destek kursu” adı altında yüz yüze eğitim yapıp velilere ücret iadesi yapmak istemiyorlardı. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı 8. ve 12. sınıflar hariç bu duruma izin vermedi.

Türkiye’deki korona virüs salgını nedeniyle okullarda yüz yüze eğitim geçtiğimiz yılki eğitim-öğretim döneminden itibaren yapılmıyor. Bu yılda okullar 21 Eylül’de açılacak. Ancak bazı özel okullar velilerden aldıkları eğitim ücretlerini iade etmemek için tüm sınıflarda “destekleme kursu” adı altında yüz yüze eğitim başlattı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, buna izin vermeyeceklerini belirtti ve özel okullarda 8. ve 12. sınıflar hariç “destekleme kursu’na” izin verilmeyeceğini açıkladı.

Karara uyulmazsa yaptırım var
Bakan Selçuk kararla ilgili “Özel okullarda 8 ve 12. sınıflar hariç, destekleme ve yetiştirme kursu adı altında yüz yüze eğitime izin verilmeyecek” ifadesini kullandı. Milli Eğitim Bakanı özel okullarda 8. ve 12. sınıflar hariç yüz yüze destekleme ve yetiştirme kursu verilmesi halinde yaptırım uygulanacağını bildirdi.

30 Ağustosta uzaktan 21 Eylül’de yüz yüze eğitim başlayacak
Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı programa göre korona virüs salgını nedeniyle ülkemizde 2020-2021 eğitim-öğretim yılı 30 Ağustos’ta uzaktan eğitimle başlayacak. Bakanlık ayrıca 21 Eylül’de yüz yüze eğitim-öğretime başlamak için tüm hazırlıkların yapıldığını da duyurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz