Ana Sayfa Eğitim Okulların açılmasıyla ilgili yeni açıklama

Okulların açılmasıyla ilgili yeni açıklama

56
0

Kurban bayramı sürecinde kurallara riayet etmeyen ve Covid-19 tehlikesi yokmuş gibi davranan vatandaşlarımızın oluşu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan sitem dolu sözlerin gelmesine neden oldu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılması konusunda yeni bir açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından paylaşım yaparak vatandaşlara bilgi veren Bakan Selçuk, kurallara uyulmaması konusunda sitemini dile getirdi.

Sağlıklı bir eğitim yılı
Yaz aylarının olması sebebiyle tatil yapmak için seyahat eden plajlara ve denize giden vatandaşlara uyarılarda bulunan Selçuk, okulların sağlıklı bir şekilde açılması için çalışıldığına ve önlemler alındığına dikkat çekti. Birlikte kurallara uyarak okulların açılabileceğini vurgulayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk birlikte çabalanması gerektiğini söyledi. Kurban Bayramında oluşan kalabalıklar sebebiyle 2. Dalganın tetiklenmesi söz konusu olmasının üzerine Bakan Selçuk, vatandaşları uyarıcı nitelikte bir paylaşım yaptı.

Bunun için gerçekten çabalayamaz mıyız?
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla açıklamalar da bulunan Selçuk “Sınıf mevcutlarını azaltmak, teneffüse çıkacak öğrenci sayısını ayarlamak, sabahçı ve öğlencilerin karşılaşmasını engellemek, çocukların ortak alanlarda aynı zamanda bulunmaması için planlama yapmak, sıralar arasında boşluk sağlamak, kısacası çocuklarımızın birbirleriyle sosyal mesafesini korumak ve okullarımızı sağlıkla açmak için gece gündüz çalışıyoruz. Çocukları ve yetişkinleri bayramda denizde, plajda, parkta, sokakta bu kadar yakın temaslı ve maskesiz görmek üzücü. Okulları birlikte açacağız, diyoruz. Bunun için gerçekten çabalayamaz mıyız?” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz