Ana Sayfa Magazin Nebahat Çehre’nin yeni mesleği

Nebahat Çehre’nin yeni mesleği

80
0

Yıllara meydan okuyan ünlü oyuncu Nebahat Çehre, karantina döneminde içindeki farklılıkları keşfederek meslek değiştirdi.

Usta oyuncu Nebahat Çehre karantina döneminde, evde geçirdiği süre boyunca içindeki farklılıkları keşfederek yaratıcılığını konuşturdu. Türk sinemasının ünlü isimlerinden olan Çehre’nin yeni mesleği ise oldukça ilgi gördü.“Çılgın ve sade, çocuksu ama çekici”
Yaşı ve güzelliği ile yıllara meydan okuyan Nebahat Çehre, Covid-19 tedbirleri kapsamında karantina dönemindeyken yaratıcılığını konuşturdu. 76 yaşındaki oyuncu 40 parçalık özel bir kapsül koleksiyon hazırlayarak içindeki farklılıklarını keşfettiğini açıkladı. Karantina döneminde içinde birden fazla kadının olduğunu keşfettiğini söyleyen Çehre, dünya starları ile çalışan, Afffair markasının kurucusu Rufat İsmayil ile anlaştı. Ortak bir çalışma yaparak özel bir koleksiyon hazırladıklarını söyleyen Nebahat Çehre, “Karantinada içimde birden fazla kadın olduğunu keşfettim. Çılgın ve sade, çocuksu ama çekici. Hepsi birden harekete geçti. ve muhteşem bir koleksiyon ortaya çıktı. Ben bir dönem mağazacılık da yaptım. Sektöre yabancı değilim. Aslında çok para harcanmadan da şık olunabilir. Pandemi nedeniyle evde geçirdiğim günlerde eski çizimlerimi buldum. Rufat İsmayil’de dünya çapında bir modacı. Ona çizimlerimi gösterdim. Çok beğendi. Yenileyerek üzerine de eklemeler yaparak, ortak bir koleksiyon hazırladık” ifadelerini kullandı.Nebahat Çehre kimdir
Nebahat Çehre, 15 Mart 1944 yılında Samsun’da dünyaya gelmiştir. 5 yaşındayken İstanbul’a gelen Nebahat Çehre 15 yaşındayken Türkiye Güzeli seçilmiştir. Güzel seçildikten sonra fotomodel ve manken olarak uzun süre çalıştı. 1961’de Yaban Gülüm filmi ile ilk sinema deneyimini yaşadı. 1964 yılında Kamalı Zeybek filminin çekimlerinde Yılmaz Güney ile tanışan ve onun cazibesine kapılan Çehre, 30 Ocak 1967 tarihinde evlenmiştir. Ancak ikili 24 Nisan 1968 tarihinde boşanmıştır. 1976 yılında ikinci evliliğini Eski Galatasaraylı milli basketbolcu Yavuz Demir ile yaptı. Bu evliliği de uzun sürmedi ve 1979 yılında boşandı. 1970’li yılların başına kadar çok sayıda filmde rol almasına karşın, seks filmleri furyası ile beraber sinemadan uzaklaşan Çehre, bu dönemde şarkıcı olarak sahnelerde boy gösterdi. Bu dönemde bir Sezen Aksu bestesi olan Büklüm Büklüm ile hayranlarının büyük beğenisini kazanan Çehre, ikinci eşinden ayrılmasının ardından oyunculuğa dönerek ağırlıklı olarak sinema dizilerinde rol aldı. 2000’li yıllarda tekrar beyaz perdeye dönen Nebahat Çehre, Haziran Gecesi, Aşkı Memnu, Muhteşem Yüzyıl gibi pek çok önemli televizyon dizisinde rol alarak yeni nesile de kendisini sevdirmeyi başarmıştır. 18. Altın Koza Film Festivali’nde Onur Ödülü kazanmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz