Ana Sayfa Magazin Murat Övüç’e tepkiler çığ gibi büyüyor

Murat Övüç’e tepkiler çığ gibi büyüyor

42
0

Pınar Gültekin cinayeti ile ilgili konuşan Murat Övüç’e sosyal medya kullanıcıları tarafından tepki yağarken ünlü isimler de sessizliğini bozdu.

Son dönemlerde artan kadın cinayetlerine tepkiler çığ gibi büyürken, ünlü isimlerden de paylaşımlar gecikmedi. Kadın cinayetlerine dur demek için paylaşımlarda bulunan sosyal medya kullanıcılarını, Murat Övüç’ün kadın şiddeti hakkında yaptığı açıklamalar bir hayli sinirlendirdi.

Sosyal medya linci yedi
Pınar Gültekin cinayetinin getirdiği büyük yankının ardından sosyal medya fenomeni Murat Övüç’ün gazetecilere verdiği sansasyonel röportaj kısa sürede büyük tepkilere yol açarken o sözlere ünlü isimler tarafından eleştiriler yağdı. Ülkemizin kanayan yarası olan kadın şiddeti hakkında sorulan soruları yanıtlayan Murat Övüç: “Tutun dilinizi, kadın her zaman erkeğin bir adım arkasında durmak zorunda, kadınlar erkekleri gaza getiriyor” ifadelerini kullandı. Övüç’ün bu çıkışını ağır bir dille eleştiren ve Twitter hesabı üzerinden paylaşım yaparak tepkisini belirten Yeşim Salkım: “Bak cinsel yönelimin beni hiç ilgilendirmez ama eğer haddini aşıp da bize kadınlığı öğretmeye kalkarsan seni o takip eden ve arkanda olduğunu zannettiğin kadınlar da kurtaramaz. Sen ve senin gibiler bu ülke de kadının yerini konumlandıracak en son insanlarsınız. ‘Kadın erkeğin bir adım gerisindedir’ gibi kullandığın basiretsiz ve çirkin sözlerin yüzünden ve sen ve senin gibi malesef toplumu yanlış yönlendirenler yüzünden bugün bir genç bir kadın daha varilden ceset torbasına kondu. Haddinizi bilin! Ettiğiniz küfürlere ve ağzınızdan çıkan sözlere dikkat edin. Bence çünkü hiç bir bilinçli toplum sizi kıymetli bir yere koymaz. 2 kızım var ve senin haddine değil bizim nasıl yürüyeceğimiz. Sana bir psikolog tavsiyesi… bu arada sayfamı bu video ile kirlettiğim için tüm aklı başında değerli takipçilerimden özür dilerim, itinayla kaldıracağım zamanı gelince” dedi.


“Beni Hakan Uzan’a benzetti heralde”
Yeşim Salkımın paylaşımı üzerine yanıt vermekte gecikmeyen ve Salkımın eski eşine gönderme yaparak konuşan Murat Övüç: “Beni tombul gördü Hakan Uzan’a benzetti herhalde. Size hiç yakıştıramadım. Sevdiğim saydığım bir insandınız. Beni hedef göstererek kadınlar gözünde linç edemediniz. Ayrıca bu ülkenin cumhurbaşkanına hakaret edemezsiniz. Sizi kınıyorum” ifadelerini kullandı.


Yeşim Salkım ve birçok ünlünün tepki gösterdiği o sözler sosyal medya kullanıcıları tarafından da büyük tepkilerle karşılaştı. Murat övüç’ün kadın şiddeti hakkında ki sözleri birçok kadının ayaklanmasına neden oldu. Sosyal medya platformları üzerinden Yeşim Salkım’a destek artıyor. Yeşim Salkım’ı Hakan Uzan üzerinden yanıtlayan Övüç’e ne cevap vereceği merak konusu oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz