Ana Sayfa Gündem MHP Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek

MHP Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek

62
0

Türkiye’de bir ilk olacak 16 ilçe kongresinin 2 günde yapılacağı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Serkan Tok ve Milletvekilleri Baki Ersoy ile İsmail Özdemir tarafından açıklandı.

16 ilçe teşkilatının kongrelerinin hafta sonu yapılacağını belirten Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Serkan Tok ve Milletvekilleri Baki Ersoy ile İsmail Özdemir ilçe başkanlarıyla birlikte basın toplantısı düzenleyerek kamuoyu ile paylaştı.

Bir ilk yaşanacak
15-16 Ağustos tarihleri arasında Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı önümüzdeki hafta sonu 16 İlçe Teşkilatının kongrelerini yapmaya hazırlanıyor. Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, Milletvekilleri Baki Ersoy, İsmail Özdemir ve 16 ilçe başkanıyla kahvaltılı bir basın toplantısı düzenleyerek, 16 ilçe teşkilatının kongrelerini yapacağını açıkladı. İlçe kongrelerinin ardından da İl Kongresine de mevcut başkanların tek listeyle gideceğini söyleyen Başkan Tok, iki gün içerisinde kongrelerin tamamlanacağını belirterek, “Yine her zaman olduğu gibi Kayseri teşkilatımız Türkiye’de bir ilke imza atmış olacak” ifadelerini kullandı. 16 ilçe kongresinin 2 gün içinde yapılacağını belirten MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, Burak At çiftliğinde kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi.

Korona virüse karşı tedbir alınacak
Korona virüs tedbirleri kapsamında maske ve mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak kongrelerin gerçekleşeceğini söyleyen MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, “Kongrelerimizi genel merkezimizin bize talimatları doğrultusunda gerçekleştireceğiz. Sizlere Cumartesi ve Pazar günü kongrelerin yapılacağını ilan etmek istiyorum. 15 Ağustos 2020 tarihinde Melikgazi, Pınarbaşı, Bünyan, Sarız, Sarıoğlan, Akkışla, Özvatan ve diğer ilçe başkanlarımız kongrelerini gerçekleştirecektir. Yine 16 Ağustos 2020 tarihinde Kocasinan, Talas, Yahyalı, İncesu, Felahiye, Yeşilhisar, Tomarza ve Develi ilçe başkanlarımız kongrelerini yapacaklar” dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarını da sıralayan Serkan Tok, “Kongreler birlik beraberlik içerisinde gerçekleştirilir. Kongreler tek adayla gerçekleştirilir. Kongreler Cumhur İttifakı’nı kullanmayı da, Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun şekilde gerçekleştirilir. Kongrelerimizde Covid-19 salgınının bizlere, sizlere, katılan misafirlerimize, delegelerimize, zarar vermemesi amacıyla önce girişte ateşler ölçülecek, maskeler dağıtılacak, sosyal mesafe kuralına yani fiziki mesafe kurallarına uygun şekilde gerçekleşecektir. Genel merkezimizin talimatı bu noktada. Dolayısıyla kongrelerimiz insanlarımızın zarar görmemesi için sadece delegelerin katılımı ile gerçekleştirilecektir” ifadelerini kullandı.

“İl Başkan adayımız Serkan Tok”
Türkiye’de bir ilke imza atarak 16 ilçe kongresinin 2 günde yapılacağının altını çizen MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, “Biz Allah’ın izniyle, buradaki arkadaşlarımızla, dostlarımızla, büyüklerimizle, milletvekillerimizle, MYK’larımızla ve ilçe başkanlarımızla, Genel başkanımızın Türkiye’de adına yakışır bir şekilde, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye’de gücüne yakışır şekilde, birlik ve beraberlik içerisinde kongrelerimizi Allah nasip ederse gerçekleştireceğiz. Ve Türkiye’de de bir ilke imza atacağız. 16 ilçe kongresini iki gün içerisinde gerçekleştirmek Allah’ın izniyle nasip olacak” şeklinde konuştu. MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir de yaptığı konuşmasında kongre sürecine dikkat çekerek MHP’nin Türk siyasi hayatında önemli bir yeri olduğunu belirtti. Milletvekili Özdemir, “Kongrede il başkan adayımız Serkan Tok. Serkan başkan hem lidere bağlılığı hem de önemli süreçleri başarı ile yürütmüş bir arkadaşımız bir dava adamımızdır” diye konuştu.

Güçlü bir teşkilat kurmak için..
Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Milletvekili Baki Ersoy, “Milliyetçi Hareket Partisi birlik ve beraberlik temasıyla yola çıkmıştı. Bu yola çıkış tabi ki uzun yıllar öncesine dayanıyor. Milliyetçi Hareket Partisi Allah izin verirse 2020 yılı içerisinde çok uzun yıllardır tarihinde yapılmamış bir şeyi de gerçekleştirmiş olacak. Milliyetçi Hareket Partisi inşallah 2015, 2017 ve 2020 13. İl Kongreleriyle birlikte tek adaylı bir yapıda arka arkaya üçüncü defa tek adaylı kongrelerini gerçekleştirecek. Cenabı Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bu Milliyetçi Hareket Partisi’nde birlik ve beraberliğin tesis edildiği anlamına geliyor, bu güçlü bir yapının oluşturulduğu anlamına geliyor. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi mahalle teşkilatlarından başlayarak ve hareketimizin yükünü omuzlayan ilçe başkanlarımızın ciddi anlamda gayretleri ve özellikle son 27-28 aydır Serkan Başkanın özverileriyle çok ciddi anlamda bir ivme yakaladı. Gerek 2018, 2019 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi üzerine düşeni fazlasıyla yapmış, başarılı seçimler atlatmıştır. Bu kongrelerle beraber gerek ilçe başkanlarımız kendi teşkilatlarını, yapılarını güçlendirecek, gerekse il teşkilatımız ilçe kongrelerimiz bittikten sonra çok güçlü bir il teşkilatı kurmak kaydıyla önümüzdeki süreçte sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli’nin emir ve talimatları doğrultusunda cumhur ittifakı çizgisinde daha güçlü bir yapıyla yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz