Ana Sayfa Gündem MHP 16 ilçe kongresini yaptı

MHP 16 ilçe kongresini yaptı

50
0

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri teşkilatı, 16 ilçede Kongre yaptı. İlçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri belli oldu.

Cumhur ittifakının bir ortağı olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri’de 16 ilçede kongre yaptı. MHP Kayseri’de gerçekleştirilen 16 ilçe kongresi de tek aday, tek liste sloganı ile gerçekleştirildi.

Covid19 virüs salgını nedeniyle Kongrelerde sadece delegeler, içeri alındı. Sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralları en üst seviyede tutuldu. Salona giren delegelerin ateşi ölçüldü, maske dağıtımı yapıldı, sosyal mesafeye büyük özen gösterildi. Kongrelerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mesajı okundu, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, kongrelerde yaptığı konuşmasında “Akdeniz ısınıyor. Türkiye yarın çok sıcak olacak. Çünkü 2020 yılındayız. Yeni bir yüzyılın ilk 25 yılında dünyanın sistemi yeniden kurulur. Yeniden kurulan bu sistemde bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti yedi düvelde mücadele etmektedir. Bu mücadelesini ederken kazanacağı ana unsur işte bu salonda sizlersiniz, bizleriz. Bu salondan çıkacak Cumhur İttifakının gücü Türkiye’nin gücü olacaktır. Birliğimiz Türkiye’nin birliği olacaktır. Dirliğimiz Türkiye’nin dirliği olacaktır. Bu nedenle 2071 hedefine bugün bu birliktelik damga vuracaktır. Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi korusun” dedi.

Melikgazi’de Ertuğrul Enes Kalın, Kocasinan’da Hacı Ali Doğan, Talas’ta Mehmet Akbulut güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Hacılar’da Mustafa Baloğlu, İncesu’da Mehmet Örs, Yeşilhisar’da Yahya Sümer, Yahyalı’da Nebi Akkuş, Develi’de Yunus Özer, Tomarza’da Halil İbrahim Özcan, Pınarbaşı’nda Kadir Akbaş, Sarız’da Hayrullah Kökoğlu, Bünyan’da Tevfik Düzen, Akkışla’da Mustafa Görgün, Sarıoğlan’da Mehmet Ardıç, Özvatan’da Mehmet Apal ve Felahiye’de Tufan Biçici yeniden başkan seçildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz