Ana Sayfa Magazin Mehmet Ali Erbil’in son hali sevenlerini üzdü

Mehmet Ali Erbil’in son hali sevenlerini üzdü

77
0

Televizyonların sevilen yüzü Mehmet Ali Erbil’in son halini gören hayranları ünlü şovmeni tanıyamıyor.

Ünlü şovmen yoğun bakım çıkışı sonrası verdiği pozlarla sevenlerini bir hayli üzmüştü. Kaçış sendromu hastalığıyla mücadele eden Mehmet Ali Erbil’den yeni fotoğraf geldi.Efsane Hababam Sınıfı filminin Deli Bedri’si, bir döneme Çarkıfelek yarışmasının sunuculuğunu yaparak damga vuran Mehmet Ali Erbil’in son hali sevenlerini bir hayli üzdü. Ünlü oyuncu, Mehmet Ali Erbil, evinde düşerek yaralanmış ve kırılan kaburgaları akciğer zarını yırtarak iç kanama geçirmesine sebeb olmuştu. Ameliyat sonrası yoğun bakıma alınan Mehmet Ali Erbil’in tedavisi sırasında eski hastalığı da nüksetmişti. Evinin banyosunda düşerek yaralanan Mehmet Ali Erbil, acil hastaneye kaldırılmış yapılan tedavilerin ardından yoğun bakıma alınmıştı. Tedavi sırasında eski hastalığı olan Kaçış sendromu ile mücadele etmeye başlayan Erbil, kemik iliğindeki değişim sebebiyle kök hücre tedavisine başlamıştı.Tedavi süreci boyunca sevenleri tarafından büyük destek gören 63 yaşındaki ünlü şovmenin tedavisi sürüyor.

Kök hücre uygulaması başarılı geçti
Tedavi öncesi saçlarını kazıtan 63 yaşındaki ünlü şovmenin özel bir odada hemşire gözetiminde olduğunu söyleyen doktoru Jan Klod Kayuka, “Şu anki süreçte korunuyor. Kök hücre uygulaması başarılı geçti. Şimdi vücudun tepkileri ve değerleri ölçülecek. Toparlayacağını düşünüyorum” dedi. Tedavi sonrası iyileşme sürecini de anlatan Kayuka, “Bu tedavi, hastalığın durması konusunda başarılı olacaktır. Kasların güçlenmesi için önemli” diye konuştu.

Mehmet Ali Erbil kimdir
8 Şubat 1962 yılında İstanbul’da doğan Mehmet Ali Erbil Türkmen kökenlidir. Tiyatro ve sinema oyuncusu Sadettin Erbil‘in ikinci oğlu olan sanatçı, annesi Yurdagül Eken babasından boşanıp bir subayla evlendiğinde İstanbul’da başlayan ortaokul hayatı, Balıkesir’de devam eder ve Ankara’da biter. 14 yaşına ve lise çağına geldiğinde, üvey babasının yanında daha fazla kalamayacağı anlaşılan Erbil için yatılı okulun uygun olacağı kararı verildi. 1970 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümü’ne yatılı olarak girdi ve bu dönemde 16 yaşındayken hocası Cüneyt Gökçer tarafından Küheylan oyunun başrolüne seçilir. Devlet Tiyatrosu’nda konuk oyuncu olarak baş rolde En İyi Tiyatrocu Ödülü’nü kazandığında daha 17 yaşındaydı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz