Ana Sayfa Magazin Mastercheff’de bir ilk yaşandı

Mastercheff’de bir ilk yaşandı

51
0

Kıyasıya mücadelenin devam ettiği Masterchef Türkiye yarışmasında bir üst tura çıkmak için en iyi turtayı yapmaya çalışan 12 yarışmacı yarıştı.

Reyting rekorları kıran Masterchef Türkiye yarışmasında kıyasıya mücadele devam ederken bir üst tura çıkmak isteyen yarışmacılar en iyi turtayı yapmaya çalıştı. Hazırlama ve pişirme süreci sonrası jüri tadım yapınca Mastercheff Türkiye programında bir ilk yaşandı.

Sadece 4 yarışmacı seçildi
TV8 ekranlarının sevilen yarışma programı olan Masterchef yarışmasında bir ilk yaşandı. MasterChef Türkiye, 5 Ağustos Çarşamba akşamı 16. bölümü ile ekrana geldi. MasterChef 2020 ana kadrosunu oluşturacak 16 kişiden biri olmak isteyen yarışmacılar elinden geleni yaparken, dün akşam bir ilkin yaşandığı yarışmada 3. ana kadro yarışmacısı da belli oldu. Yarışmacılar dün akşam ilk turda orman meyveli tart yaparak yarıştı. Yarışan isimler arasından 6 yarışmacının bir üst tura kalması gerekirken şefler istedikleri yemekleri yapan 6 yarışmacının olmadığını açıkladı. Yarışmanın sevilen jürilerinden olan ve disiplinli olması ile bilinen şef Somer Sivrioğlu, “İlk defa bugün 6 tabağa ulaşamadık. Sadece 4 tabağı beğendik” dedi.
Masterchef jüri üyelerinin değerlendirmesi sonrası, Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu’nun aldığı ortak karara göre ikinci aşamaya kalmayı başaran isimler ise Özgül, Berker, Sedat ve Seda oldu. İkinci turda ise Özgül, Berke, Sedat ve Seda bu sefer şeflerin istediği zeytinyağlı vegan bir yemek yaparak yarıştı. Zeytinyağı kullanarak en iyi tabağı yapan ve ana kadroya geçmeyi hak eden isim sürekli final etabını gelen Özgül oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz