Ana Sayfa Gündem Maske takmayanlar pes dedirtti

Maske takmayanlar pes dedirtti

79
0

İzmir’de zorunlu olduğu halde maske takmayanlar pes dedirtti. Neden maske takmıyorsunuz sorusuna vatandaşlardan gelen cevaplar duyanları şaşkına çevirdi.

Covid-19 tedbirleri kapsamında getirilen maske kuralına uymayan İzmirli vatandaşlar, neden maske takmıyorsunuz sorusuna çok ilginç cevaplar verdi. İzmir’de maskesiz dolaşmanın yasak olduğu vatandaşa hatırlatıldı.


Yeni normalleşme döneminde 49 ilimizde ve İzmir’de uygulanan maske zorunluluğu ile ilgili bazı vatandaşların duyarsız olması dikkatleri çekti. İzmir’de, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde maske takmayan vatandaşlara neden maske takmıyorsunuz sorusu yöneltildi. Vatandaşlığın duyarsızlığı dikkatleri çekerken aynı zamanda virüse karşı tedbirli olunması gerektiği hatırlatıldı. Sokakta hareket halindeyken maskeyi koluna takan Önder Alaca: “Neden takmadığımı bilmiyorum açıkçası. Korkuyorum ama ne bileyim. Genelde sadece toplu taşıma araçlarında takıyorum. Dışarıda zaten kimse takmıyor. 23 yaşındayım, bu yaşlarda çok ölüm olmuyor. Etki etmediğini söylüyorlar. Toplumun rehavetine kapılıyorum” dedi.


“Maaşımı cezaya ödeyeceğim”
Aynı cadde üzerinde broşür dağıtan ve maskesini kemerine sıkıştırmış Kardelen Yaskı: “Güneşin altında çalıştığım yetmezmiş gibi bir de maskeyle mi çalışacağım? Maske takmam gerekiyor, fakat sıcak. Onun yerine ‘el sıkışma, öpüşme’ yazan bir rozet takıyorum. İnsanlardan değil de ceza yemekten korkuyorum. Bir kere ceza yedim zaten. İkincisini de yerim, üçüncüsünü de yerim büyük ihtimalle. Maske takmıyorsam bedelini bir şekilde ödeyeceğim. Çalışıp kazandığım maaşımı gidip bir de cezaya ödeyeceğim, maalesef” dedi.


Coronavirüsün olmadığına inanan ve toplum tarafından uydurulmuş bir hastalık olduğunu söyleyen Ramazan Uygun ise: “Coronavirüs insanlar tarafından uydurulmuş değişik bir hastalıktır. İnsanlar başka hastalıklardan ölüyor, ölüm nedenine koronavirüs diyorlar. Bir sistem çıkardılar. Maskeler de ticaret amaçlı satılıyor. Bu insanlar koronavirüsten ölmüyor, Allah’ın verdiği hastalıklardan ölüyor. Ben hiç korkmuyorum, maske de takmıyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz