Ana Sayfa Gündem Kurban bayramı tatili kaç gün

Kurban bayramı tatili kaç gün

51
0

Müslüman âleminde önemli bir yere sahip olan Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Bayram tatilinin kaç gün olacağı ise şimdiden araştırılmaya başlandı.

Kurban bayramının yaklaşmasıyla beraber bayram tatilinin kaç gün olacağı büyük merak uyandırmakla beraber, tatil planı yapacak vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kurban Bayramı tarihi ve tatil süresi açıklandı.

Dini vecibelerini yerine getirmek için gün sayan Müslümanlar tarafından beklenen Kurban Bayramı tarihi ve tatil süresi açıklandı. Konuyla ilişkin detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlara, Kurban Bayramı tarihleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bilgi verildi. Ramazan bayramında uygulanan sokağa çıkma yasağından sonra Kurban bayramını fırsat olarak gören vatandaşlar tatil planı yapmaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan Kurban bayramı tarihler ise şu şekilde:

– 30 Temmuz Perşembe Kurban Bayramı Arefesi

– 31 Temmuz Cuma Kurban Bayramı 1. Gün

– 1 Ağustos Cumartesi Kurban Bayramı 2. Gün

– 2 Ağustos Pazar Kurban Bayramı 3. Gün

– 3 Ağustos Pazartesi Kurban Bayramı 4. Gün Kurban bayramı 31 Temmuz Cuma günü başlayacak ve 4 gün sürerek, 3 Ağustos Pazartesi günü son bulacak. Bayram tatilinin uzatılması ile ilgili bir bilgi ise verilmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz