Ana Sayfa Magazin Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Çeşme’de darp edilen ünlü model için devreye...

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Çeşme’de darp edilen ünlü model için devreye girdi

57
0

Dünyaca ünlü Ukraynalı top model Daria Kyryliuk ve arkadaşları, Çeşme Dalyan’da faaliyet gösteren turistik mekânın tesisinde görevli güvenlik görevlilerinin saldırısına uğradı. Yaşadığı saldırıyı sosyal medya hesabından duyuran modelin gördüğü şiddete Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan açıklama geldi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ukraynalı model Daria Kyryliuk’un tatil için geldiği İzmir’in Çeşme ilçesinde darp edilmesini kınayarak “Bu kabul edilemez magandalığın, kimsenin yanına kar kalmayacağını hep birlikte göreceğiz” dedi.

“Magandalığın kimsenin yanına kar kalmayacağını hep birlikte göreceğiz”
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İzmir’in Çeşme ilçesinde yaşanan darp olayını kınayarak “Cuma gecesi Çeşme’de yaşanan, turizm bölgesinde asla olmaması gereken ve özellikle de bir kadına yönelik yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Bu kabul edilemez magandalığın kimsenin yanına kar kalmayacağını hep birlikte göreceğiz.” İfadelerini kullandı.

Ne olmuştu
Tatil için Türkiye’de olan model Daria Kyryliuk, arkadaşlarıyla tatil için geldiği Çeşme’de turistlik bir mekânın güvenlik görevlileri tarafından darp edildiklerini iddia etti. Instagram hesabından kanlar içinde kalan yüzünün fotoğrafını paylaşan model, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Sessiz kalmak istemiyorum hikâyemi bana ve erkek arkadaşıma ne olduğunu anlatmak istiyorum. Momo Plajı’nın (Çeşme, Türkiye) güvenliği bize saldırdı. Dört kız (ben dâhil) yüzüne yumruk atıldı ve çocuklar kötü yaralandı. Polise ayrıntılı raporlar verdik. Olanlara kör bir göz çevirip durmamalıyız. “Saldırıdan sonra model Daria Kyryliuk ve arkadaşları Çeşme İlçe Emniyet müdürlüğüne şikâyette bulundu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Konu hakkında açıklama yapan mekân işletmesi ise iddiaları kabul etmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz