Ana Sayfa Eğitim KPSS Başvuruları devam ediyor

KPSS Başvuruları devam ediyor

89
0

Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları hızla devam ediyor. Memur adaylarının 13 Temmuza kadar kayıt yaptırmaları gerek.

Geçtiğimiz günlerde Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) gerçekleştiren Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) eylül ayında gerçekleştireceği Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın başvuru ara yüzünü erişime açtı ve detayları adaylarla paylaştı.

TYT ve AYT sonrası ÖSYM sınavlarına tam gaz devam ederken, öte yandan da Kamu Personeli Seçme sınavı detaylarını açıkladı. Sınav başvuru koşulları ve ücretlerin belirtildiği kılavuz, memur adaylarının erişimine açıldı. Kamu Personeli Seçme Sınavı için 30 Haziran- 13 Temmuz tarihleri arasında sistem üzerinden, adaylar sınava giriş başvurusu yapabilecek. KPSS Lisans başvurusunda geç kalanlar için 22-23 Temmuz tarihlerinde sistem tekrardan aktif edilecek. 6 Eylülde yapılması planlanan KPSS sınavı, 3 oturumla gerçekleştirilecek. İlk oturumu 6 Eylülde yapılacak sınav Genel Yetenek- Genel Kültür, ikinci oturumu ise Alan Bilgisi konusunda 12-13.09.2020 tarihleri arasında uygulanacak. Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 20.09.2020 tarihinde yapılacak. Adaylar ilk KPSS tercihlerini 23 Temmuz- 4 Ağustos, ikinci tercihlerini ise 30 Aralık – 7 Ocak tarihleri arasında yapabilecek.


KILAVUZUN DİKKATLE İNCELENMESİ GEREKİYOR
Sınavda başarılı olmak ve kuralları iyice anlamak için ÖSYM, adayların sınava başvurmadan önce kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir diye belirtti. 3 oturumda gerçekleştirilecek sınav için belirlenen ücretler ise şöyle:

Genel Yetenek- Genel Kültür/Eğitim Bilimleri oturumu (her bir oturum için) – 80 TL
Alan Bilgisi Oturumu (her bir oturum için) – 55 TL  
Öğretmenlik Alan Bilgisi (her bir oturum için) – 80 TL


Temel Yeterlilik Testi sınavında Mabel Matiz sorusu ile kafaları karıştıran ÖSYM’nin, KPSS sınavında ise nasıl sorular soracağı merak konusu oldu.   
  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz