Ana Sayfa Gündem Koronavirüse karşı özel üretilen bıçaklar

Koronavirüse karşı özel üretilen bıçaklar

25
0

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını gölgesinde gerçekleşecek Kurban bayramı için özel bıçaklar üretildi.

Dünyayı kasıp kavuran Covid-19 virüsüyle mücadele devam ederken, Kurban bayramının yaklaşması nedeniyle tehlike çanları çalmaya başladı. Korona virüsün bulaşma riskini en aza indirgemek için Kurban bayramına özel bıçaklar üretildi.

ABS plastikten bıçak sapı
Covid-19 salgını gölgesinde maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde kutlanacak olan Kurban bayramı yaklaşırken Bursa’dan çok ilginç bir buluş haberi geldi. Ülkemizde Korona virüs tedbirleri hız kesmeden devam ederken, ünlü Bursa bıçakçılarının dikkat çeken icadı büyük yankıya sebep oldu. Tahta saplı bıçakların bakteri barındırması sebebiyle özel bir plastik maddeden bıçak üretimi yapıldı. Koronavirüs tehlikesinin devamı üzerine Akrilonitril Bütadien Stiren (ABS) plastikten bıçak sapı üreten Bursalı ustalar yıkanma özelliği bulunan bu bıçakları satışa sundu. Kurban Bayramı nedeniyle yoğun ilgi gören ve antibakteriyel özelliği bulunan bıçakların fiyatları 100 liraya kadar çıkıyor. Günlük hayatta kullanılan et doğrama ve yüzme bıçaklarının fiyatları 60-70 TL arası değişirken, kurban kesim bıçaklarının fiyatı 80-100 TL fiyattan satışa çıkarılıyor.


Önce sağlık”
Pandemi sürecinde hijyen kurallarına harfiyen uymaya çalışan ve önce sağlık diyen Bursalı ustalar bayram öncesi bıçak satışlarının arttığını belirtti. Korona virüs salgını sürecinde bu bıçakların kullanımı daha sağlıklı olduğunu söyleyen ünlü bıçakçılar, “Yaklaşan kurban bayramı sebebiyle bıçak satışlarımız artmaya başladı. Vatandaşlar Bursa bıçağına büyük rağbet gösteriyor. Bu yıl koronavirüsten dolayı biz de önce sağlık diyoruz. Bu yıl bıçakların sapları bakteri tutmaması için ABS plastik kullanıyoruz. Bu plastik sert bir yapıya sahip olup, bakteri üremez. Biz müşterilerimize bu bayram bu tarz bıçakları kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Koronavirüs tedbirleri kapsamında gerekli tedbir almaya çalışıyoruz. Vatandaşlar pandemi sürecinde ABS saplı bıçak modellerini kullanırlarsa, sağlık açısından da iyi olur. Bayram yaklaştıkça satışlarımız artmaya başladı. Bursa bıçaklarını Türkiye’nin her iline ve dünyanın pek çok ülkesine gönderiyoruz. Bu bıçakların yıkanabilir olması ilgiyi daha da arttırıyor” ifadelerini kullanan ustalar, “Kurban kesimi bıçakları 80 ila 100 lira arasında değişiyor. Yüzme ve et doğrama bıçakları ise 60 ila 70 lira arasında değişiyor” diye ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz