Ana Sayfa Gündem Kocasinan Belediyesi kanalları temizliyor

Kocasinan Belediyesi kanalları temizliyor

70
0

Daha temiz ve daha çevreci bir Kocasinan için çalışmalar sürdüren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kanalların temizliği için belediye ekiplerini seferber etti.

Kocasinan belediyesi gece gündüz demeden, hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yağan sağanak yağmurun ardından sorunları tespit eden Kocasinan Belediyesi, tüm kanalları kapsamlı bir şekilde temizlemekle kalmayıp aynı zamanda ilaçlama işlemi uyguluyor.


Sağlıklı bir toplum için çalışan, gelecek nesillere de temiz bir Kocasinan bırakarak örnek olmayı amaçlayan Kocasinan Belediyesi gayretle çalıştıklarını ifade etti. Daha güzel ve daha temiz bir Kocasinan için çalıştıklarını belirten Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, belediyenin tüm imkanlarının da seferber edildiğini söyledi ve ekledi: ““Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz, vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve daha hijyenik ortamlarda yaşamını sürdürmesi için çevre temizliğinin yanı sıra kanalları rutin olarak temizliyor. Temizlik ekiplerimiz ve modern araçlarımızla yürütülen çalışmalar sayesinde vatandaşlara daha temiz ve daha hijyenik bir ortam sağlanıyor. Zaman içerisinde yağmur suyu ızgaralarından giren, evlerden atılan ve taşkınların getirdiği katı atıklar kanallar içerisinde tortulaşarak kanalın kapasitesinin düşmesine neden oluyor. Bu kapsamda ekiplerimiz ve modern araçlarımızla yürütülen çalışmalar sayesinde vatandaşlara daha hijyenik bir ortam sağlanıyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz ise ilçe genelinde tüm kanalları periyodik şekilde ilaçlayarak, dezenfekte çalışması yapıyor. Ekiplerimizin çalışmaları, bölgede kronomid denilen canlıların üremesini engelleyip, çevreye rahatsızlık vermesinin de önüne geçiyor.”


Görünümü ve havasıyla daha yaşanılabilir bir Kayseri hedeflediklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, sağlıklı bir çevre ve ortam için de çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz