Ana Sayfa Eğitim Kocasinan Belediyesi anaokulunun temellerini attı

Kocasinan Belediyesi anaokulunun temellerini attı

92
0

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar’ın Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’la imzaladığı okul protokolünde ilk adım atıldı.

Kocasinan Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hayırsever Osman Ulubaş tarafından yapılacak anaokulunun temel atma töreni gerçekleştirildi.


Geleceğin teminatı: çocuklar
Geçtiğimiz günlerde Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve hayırseverlerle Yenişehir ve Uğurevler Mahallesi’ne yapılacak olan iki okulun protokolünü imzalamıştı. Kocasinan Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hayırsever Osman Ulubaş Yenişehir Mahallesine yapılacak 24 derslikli Ortaokulun ve 8 derslikli Anaokulunun okulun temel atma töreni gerçekleştirildi. Başkan Çolakbayraktar gençler için yapılan projelerin daha önemli olduğunu vurgulayarak, geleceğin teminatı olan çocuklar için 17 ayrı arsanın okul yapımı için hazır hale getirildiğini belirtti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kocasinan Belediyesi ve hayırseverlerin iş birliğiyle yapılan anaokulun temel atma törenine Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Savruk, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Kayseri İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Kocasinan Kaymakamı Hüseyin Karameşe, Kayseri Önceki Dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, İl Müftüsü Şahin Güven, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayserili hayırsever iş adamı Osman Ulubaş ve ailesi ile davetliler katılım sağladı. 


Hayırsever Osman Ulubaş
Temel atma töreninde hayırsever Osman Ulubaş’a teşekkür mahiyetinde konuşan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın: “Osman amcanın yapmış olduğu hayırlı işlerin örnek teşkil etmesini temenni ediyorum. İnşallah 2023 eğitim vizyonunda yer aldığı şekliyle Kayseri’mizi tekli eğitime geçme noktasında hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Arsa konusunda önemli bir mesafe kat ettik. İnşallah hayırseverlerimizin de yakın zamanda okulların temellerini atmaya başlamasıyla 2021-2022 yılında hedeflerimizin yüzde 85’ini gerçekleştirmiş olacağız” dedi.


Kayseri hayırseverler şehri
Kayserinin hayırseverler şehri olduğunu belirterek temel atma töreninde konuşma yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar: “Bu hayırseverlikte en önde gidenlerden bir tanesi kıymetli büyüğümüz Osman Ulubaş amcamızın Allah hayrını kabule etsin. Osman amcamız tarafından yaptırılan 7’nci ve 8’inci okulunun temellerini atıyoruz ama Osman amcam; ‘Allah nasip ederse bir düzine okul yapacağım’ diyor. İnşallah Rabbim daha fazlasını kendisine nasip eder. Tabii ki herkesin keyif aldığı alanlar farklıdır. Kimisi spor etkinliklerinden kimisi ise yatırımdan keyif alır. Osman amcamın mutluluğu ise geleceğimiz ve evlatlarımız için yatırım yapmaktır. Allah hayrını kabul etsin” ifadelerini kullandı.Geleceğimizin teminatı çocuklar için eğitim konusunda her zaman destek vereceklerini açıklayan Başkan Çolakbayraktar: “Yüzlerce proje yaparak, yüzlerce projeyi hayata geçiriyoruz. Ama bunların içerisinden en önemlisi çocuklarımız ve gençlerimiz için yaptırımız projelerdir. Özellikle Sayın Valimizin tekli eğitime geçme noktasındaki destekleri ve katkıları yadsınamaz. Bu konuda Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde yine Valiliğimizin desteğiyle Uğurevler Mahallesi’nde bir okulun daha temelini atacağız. Kocasinan Belediyesi olarak şu ana kadar 17 noktadan fazla arsada gerek imar gerekse kadastro durumuyla ilgili problemleri çözüldü ve okul yapılması için hazır hale getirildi. Buradan da hayırseverlerimize çağrıda bulunmak istiyorum. Destek vermek ve katkıda bulunmak isteyen hayırseverlerimizle inşallah Kayseri’mizin tekli eğitim noktasında ihtiyaç karşılanmış olacak. Kocasinan’ımızın ve Kayseri’mizin her bir köşesinde yeni okulların temellerini atarak, Büyük ve Güçlü Türkiye’de yetişen evlatlarımız için fiziki yapıları hayata geçirmiş olacağız. Bildiğiniz gibi Osman Ulubaş amcamızın bundan önce yaptığı Osman Ulubaş Fen Lisesi, Kayseri’miz ve ülkemizin yüz akı oldu. Okulun katıldığı uluslararası matematiksel modelleme yarışmasında ülkemize onur mansiyon ödülü kazandırdı. Evlatlarımızı yetiştiren öğretmenlerimize ve milli eğitim camiasına teşekkür ediyorum. Bu toprakların evlatları daha nice başarılara imza atacağına inanıyorum” dedi.Kayserili iş adamı ve hayırsever Osman Ulubaş da yeni yapılacak anaokulunun vatana millete hayırlı olmasını diledi. Konuşmaların ardından dualar edildi ve temelin atılmasıyla program sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz