Ana Sayfa Gündem Kocasinan Belediye Başkanı kurban kesim yerlerini gezdi

Kocasinan Belediye Başkanı kurban kesim yerlerini gezdi

22
0

Kurban bayramı öncesi Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar kurban kesim noktalarını gezerek kontrolleri sürdürüyor.

Kayseri Kocasinan Belediyesi halkın daha temiz ve steril bir ortamda kurban kesim işlemini tamamlaması için çalışmalarını sürdürürken Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar Kurban kesim noktalarını ziyaret ediyor.

Sağlıklı ibadet
Kurban kesim sürecinde korona virüs tehlikesine karşı tüm önlemleri alan Belediye vatandaşlarında aynı hassasiyeti göstermesini rica etti. Tüm bu kurallar ve düzenlemelerin halkın sağlığı ve refahı için yapıldığının mesajını veren, Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar “Bütün gayretimiz, hemşehrilerimin daha sağlıklı ve huzurlu bir şekilde ibadetlerini yapabilmeleri içindir” diyerek kayseri halkına seslendi. Kocasinan Belediyesi, vatandaşların daha sağlıklı ve daha huzurlu bir ortamda kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için her alanda çalışmalarını tamamladı. Büyük bir titizlikle çalışmaları yerinde inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, pandemi nedeni ile tüm önlemleri en ince ayrıntısına kadar en üst seviyede aldıklarını söyledi. Hazırlıkların tamamlandığı Erciyesevler Mahallesi’ndeki kapalı pazar yerini ziyaret eden Başkan Çolakbayrakdar, çalışmaları yerinde inceledi. Özellikle sosyal mesafe, maske ve temizliğin önemli olduğunu hatırlatan Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşların daha sağlıklı ve daha huzurlu bir ortamda kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için hummalı bir şekilde çalıştıklarını vurguladı.

Hijyen, dezenfekte, sosyal mesafe
Pandemi nedeniyle alınan önlemlere hassasiyetle yaklaşan vatandaşlara teşekkür eden Başkan Çolakbayrakdar, “Toplum sağlığının korunması için alınan tüm tedbirleri en ince ayrıntısına kadar, modern mobil kesimhaneleri ve kurban satış alanlarımızda titizlikle uyguluyoruz. Korona virüs nedeniyle yaptığımız bütün çalışmalar tamamlandı. İlçemizde belirlenen özellikle pazar yerlerimizde hijyen temizliği, dezenfekte çalışmaları ile sosyal mesafe kuralları için yapılan çalışmalar tamamlandı. Büyük bir hassasiyet göstererek,  kurbanlarını kesim için Çözüm Merkezimizden randevu alan hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bütün gayretimiz, hemşehrilerimin daha sağlıklı ve huzurlu bir şekilde ibadetlerini yapabilmeleri içindir.” diye konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar sözlerini, “Bayram günü vatandaşlarımızın özellikle belediyelerimizin kesim için önermiş olduğu alanlarda kesim yapmaları noktasında hassasiyet göstermelerini rica ediyorum. Çünkü biz bu alanlarda temizlikle ilgili her türlü önlemleri aldık. Kesimin ardından oluşacak atıkların atılabilmesi için de belediyelerimiz tüm imkânlarını seferber ettiler” diyerek noktaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz