Ana Sayfa Gündem Kayseri’ye ‘Millet Bahçesi’ müjdesi

Kayseri’ye ‘Millet Bahçesi’ müjdesi

23
0

Başkan Büyükkılıç’tan gelen açıklamalar sonrası Kayseri çifte bayram yaşıyor. Uzun süredir gündemde olan ve icraatı için çalışılan proje hayata geçirilecek.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Hava İkmal Millet Bahçesi projesinin yakın zamanda hayata geçirileceğini açıklayarak Kurban bayramı öncesi çifte müjde verdi.

Türkiyenin en büyük projesi
Türkiye’nin en büyük, dünyanın sayılı şehir parklarından birisi olacak Hava İkmal Millet Bahçesi’nde önemli bir aşamanın daha geçildiğini belirterek, TOKİ tarafından yapılan ihalenin onaylandığını Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç açıkladı.  Başkan Büyükkılıç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından projesi hazırlanan Hava İkmal Millet Bahçesi ihalesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapıldığını hatırlattı. İhaleye 26 firma ile rekor katılım yaşandığını kaydeden Büyükkılıç, Kurban Bayramı’na müjdelerle girdiklerini ifade ederek, “Ankara temaslarımız sonucunda kamu yatırımlarımız Kayseri’ye gelmeye başladı. Hava İkmal Millet Bahçemizin TOKİ tarafından yapılan ihalesi onaylandığı müjdesini buradan paylaşmak istiyorum” dedi. 1 milyon 260 bin metrekare alan büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük projesi olan Hava İkmal Millet Bahçesi’nin ihalesinin onaylanmasının kayseri ve projenin ilerleyişi bakımından önemli bir aşama olduğunu dile getirdi.

“Kayserimize yapılan yatırımlarında göz ardı edilmeyecek boyutta”
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç konuşmasına “Bayram arefesinde değişik müjdelerle Kayserili hemşehrilerimizle buluşmayı çok arzu ediyoruz. O açıdan geçen sene Ankara’ya sürekli gidip geldik. Sürekli bakanlıklarımızla görüşmelerimizi yapmıştık. Şükürler olsun bu senede meyvelerini almaya başladık” diye devam etti. “Kayseri kamuoyunda konuşulan ‘Kayseri’ye kamu yatırımlar arzu edilen seviyede değil’ diye nitelendirilen süreçte kamu yatırımları ‘Kayserimize gelmeye başladı’ yaklaşımının gündeme geleceği kanaatindeyim. Şu anda Hava Millet Bahçesi ile ilgili ihalenin onaylandığını buradan paylaşarak, bu müjdeyi vermek istiyorum. Ayrıca Kayserimize yapılan yatırımlarında göz ardı edilmeyecek boyutta olduğunu da bir kez daha hatırlatıyorum” diyen Başkan Büyükkılıç, açıklamasının devamında “Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde yeni bir Tıp Fakültesi kurulucağını da ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın şehrimize armağan ettiği Şehir Hastanesi için bir kez daha teşekkür ediyorum. Buradan seneye inşallah bu hastanemizde Sağlık Bilimleri Üniversitesine bağlı Tıp Fakültesi geçeceğini müjdelemek isterim” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz