Ana Sayfa Eğitim Kayserili Hayrettin Türkiye ikincisi

Kayserili Hayrettin Türkiye ikincisi

99
0

Kayserili Ahmet Hayrettin Mertoğlu, Milli Savunma Üniversitesi sınavlarında Türkiye ikincisi oldu.

Kayserili Ahmet Hayrettin Mertoğlu, 4 yıldır hazırlandığı Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavlarında başarılı olarak Türkiye ikinciliği elde etti.

Kayseri Osman Ulubaş Fen Lisesi öğrencisi Ahmet Hayrettin Mertoğlu, MSÜ sınavında Kayseri’nin gururu oldu. Ahmet Hayrettin Mertoğlu’na Eğitim Bir-Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan tarafından plaket ve altın verildi.

Ahmet Hayrettin Mertoğlu, “Türkiye ikinciliğini düzenli çalışmaya borçluyum. Çok çalışma kadar önemli olan bir unsur da belli bir plan ve strateji dahilinde çalışmak. Ben buna dikkat ettim. Başarımın tek anahtarı düzenli çalışmak. İkincilik güzel bir duygu. İnsan sınav sonucunda bunu görünce bir sevinç duyuyor. Yaşanması gereken bir duygu. Öğrenci arkadaşlara da düzenli çalışmayı öneririm. Çünkü fazla stres zarar veriyor” dedi.

Eğitim Bir-Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, “Ahmet Hayrettin Mertoğlu öğrencimiz, Milli Savunma Bakanlığının düzenlemiş olduğu sınavda Türkiye ikincisi oldu. Yine YKS’deki başarılar daha sonra açıklanacak ama Kayseri Osman Ulubaş Fen Lisesi Türkiye’de ilk 3’ü zorluyor biliyorsunuz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz