Ana Sayfa Gündem Hamza Gönenç Kayseri’de de şikayet edildi

Hamza Gönenç Kayseri’de de şikayet edildi

144
0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında paylaşımlarda bulunan AK partili Hamza Gönenç hakkında Kayseri’de de suç duyurusunda bulunuldu.

İYİ Parti Kayseri Melikgazi İlçe Başkanı Erdal Dağ, yazılı bir açıklama yaparak AK Parti İstanbul Küçükçekmece Meclis üyesi Hamza Gönenç’in genel başkanları Meral Akşener ile ilgili paylaşımlarına tepki göstererek gerekli hukuki sürecin başlatıldığını söyledi.

Yazılı bir açıklama yapan İYİ Parti Melikgazi İlçe Başkanı Erdal Dağ, “Bir süreden beri özellikle siyasetçilere ve aile bireylerine yönelik sosyal medya üzerinden saldırılar yapılmaktadır.Bunun en son örneği de AKP Küçükçekmece Meclis üyesi Hamza Gönenç’in Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ile ilgili fotomontaj bir fotoğrafla sosyal medyada utanmazca yaptığı çirkin paylaşımdır. Özellikle kadına yönelik bu tür vicdansız saldırıların toplumda yeri olmamalı, siyasi partiler bünyesinde bu tür çirkin insanları barındırmamalı ve eğer barındırıyorsa utanmalıdırlar. Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’e yönelik bu aşağılık ve alçakça yapılan saldırılara karşı da yurt genelinde olduğu gibi şehrimizde de gerekli hukuki süreci başlatmış bulunuyoruz. İçişleri bakanı Sayın Süleyman Soylu ve Cumhuriyet savcılarına sesleniyoruz. Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan’ın yeni doğum yapan kızı Esra Albayrak hanımefendiye çirkince hakaret eden şahsı nasıl 1 gün içinde tutuklayıp gereğini yaptılarsa aynı hassasiyeti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e hakaret eden şahıs için göstermelerini bekliyoruz. Bu alçaklığın peşini de bırakmayın. Parti ayrımı yapmadan gereğini yapın” dedi.

Erdal Dağ, “Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendi’ye olduğu gibi, sayın Esra Albayrak’a karşı yapılan terbiyesizliği de şiddetle kınıyor, kadının namusu üzerinden çirkin siyaset yapılmasını önlemek için biz İYİ Parti olarak elimizden gelen gayreti göstereceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz” cümleleri kurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz