Ana Sayfa Spor Halı sahalardan beklenen haber geldi

Halı sahalardan beklenen haber geldi

59
0

Yeni normalleşme sürecine girilirken kademeli olarak işletmelere faaliyet izni geldi. Kahvehanelerden sonra açılmasına izin verilen bir diğer işletme ise halı sahalar oldu.

Covid-19 tedbirleri kapsamında çoğu işletmenin faaliyeti geçici olarak durdurulmuştu. Vaka sayılarının azalmasıyla birlikte kademeli olarak işletmelerin açılması sonrası müjdeli bir haber de halı sahalar için geldi.

Halı sahalar açılıyor
Korona virüs sebebiyle sosyal hayat nerdeyse durmuştu. Alınan önlemler ve koyulan kurallara uyulması sonucunda vakalarda azalma görülürken duran hayat yavaş yavaş canlanmaya başladı.Çin’in Wuhan kentinde çıkan ve tüm dünyaya yayılan korona virüsle mücadele kapsamında Türkiye’de alınan tedbirler doğrultusunda Mart ayında kapanan halı sahaların ne zaman açılacağı futbolseverler tarafından merak konusu olmuştu.

Covid-19 salgını dolayısıyla Türkiye’de alınan tedbirler kapsamında Mart ayında kapanan halı sahaların, kontrollü sosyal hayata geçilmesiyle tekrar açılacağı bildirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın il müdürlüklerine gönderdiği talimatla halı sahaların gerekli tedbirlerin alınarak 4 Ağustos tarihinde faaliyete geçeceği bildirildi. Geçtiğimiz günlerde halı saha işletmecileri kentte düzenledikleri basın toplantısında tesislerin tekrar faaliyete geçirilmesini istemişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz