Ana Sayfa Gündem Gram altının yükselişi durdurulamıyor

Gram altının yükselişi durdurulamıyor

65
0

Gram altın istikrarlı yükselişini sürdürmeye devam ederek bir rekor daha kırdı ve hayrete düşürecek fiyatlara yükseldi.

Yatırımcısının yüzünü güldüren altın fiyatları görülmemiş yükselişi ile zirveye tırmanıyor. Yükselişini devam ettiren altın, bir rekor daha kırarak görülmemiş fiyatlara ulaştı.

Her gün, yeniden rekor tazeliyor

Dünyanın büyük ekonomilerinden ABD’de artan vaka sayısı risk sevmeyen riskten kaçan yatırımcıyı güvenli liman olarak görülen altına yönlendirmeye devam ediyor. Küresel düzeyde ONS altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma, Kapalıçarşı altın piyasasına yansıdı. Yeni normalleşme döneminde yayınlanan düğün genelgesi ile düğün yapacaklar ve yatırımcılar tarafından yakından takip edilen altın rekor tazeleyerek yükselişini sürdürüyor. Son dakika bilgilere göre, gün içinde en düşük 1941 doları gören ons altın FED’in açıklamasıyla birlikte 1968.8 dolar seviyesine kadar yükseldi.  Gram altın fiyatı, yeni güne tüm zamanların zirvesini görerek başlarken; altının ons fiyatı ise dün gördüğü tarihi zirvesinden sonra bugün en yüksek 1964 doları gördü. Altının ons fiyatı 1981 dolara kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırarken; gram altın fiyatları ise, ons altında yaşanan yükselişin etkisiyle tarihi rekor seviyesini yeniledi.

Altının ONS fiyatındaki yükselişle karşın dolar kurundaki yükselişle dengelenen gram altın, yeni güne dikey seviyede başlayan altının 30 Temmuz gram fiyatı önceki kapanışın hemen üzerinde 439,84 TL seviyesine geldi. Çeyrek Altın ise alışı 722,40 TL, satışı 735,10 TL’den alıcı buluyor. Global çapta yaşanan dalgalanma sebebiyle diğer altın fiyatları da değişiklik gösteriyor. Yarım altın fiyatları 1.440,30 TL alış 1.465,80,00 TL satış fiyatından alıcı bulurken, Kapalıçarşı’da tam altın 2.967,30 TL alış 3.012,30 TL satış fiyatından işlem görmeye devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz