Ana Sayfa Ekonomi Gram altın tarihi zirveyi gördü

Gram altın tarihi zirveyi gördü

65
0

Gram altın yükselişini sürdürerek yatırımcıları ve vatandaşları şaşkına çevirecek bir rekor daha kırdı.

27 Temmuz Pazartesi günü itibariyle yükselişini tam gaz devam ettiren gram altın tarihi rekor seviyesine ulaştı. Yakından takip edilen gram altın sert yükselişini devam ettirerek görülmemiş fiyatlara ulaştı.

9 yıl aradan sonra
Düğün sezonuyla beraber altın alacak olanlar ve ya altına yatırım yapacaklar ekonomistlerin altın fiyatları yorumlarını takip ediyor. Gram, tam, yarım, çeyrek ve cumhuriyet altınında son durum duyanları şaşkına çevirdi. ONS fiyatlarındaki hızlı yükseliş altın fiyatlarının da güne dikey yönde başlamasına neden oldu. Geleneklerimizde büyük bir yere sahip olan altın fiyatları yükseldikçe, gözler gram altına çevrildi. Piyasaların güvenli limanı sayılan altın 9 yıl aradan sonra yükselişi ile tarihi zirveyi gördü. Gram altın ise dikey yükselişini istikrarlı bir şekilde devam ettirerek görülmemiş fiyatlara yükseldi.


Durdurulamayan yükselişini yeni güne dikey seviyede başlayan altının 27 Temmuz gram fiyatı 428 TL seviyesine geldi. Çeyrek Altın ise alışı 688 TL, satışı 702 TL’den alıcı buluyor. Global çapta yaşanan dalgalanma sebebiyle diğer altın fiyatları da değişiklik gösteriyor. Yarım altın fiyatları 1.375 TL alış 1403 TL satış fiyatından alıcı bulurken, Kapalıçarşı’da Cumhuriyet altını 2831 TL alış 2859 TL satış fiyatından işlem görmeye devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz