Ana Sayfa Ekonomi Gram altın bir rekor daha kırdı

Gram altın bir rekor daha kırdı

74
0

Gram altın istikrarlı yükselişini sürdürmeye devam ederek bir rekor daha kırdı ve hayrete düşürecek fiyatlara yükseldi. Yatırımcısının yüzünü güldüren altın fiyatları görülmemiş yükselişi ile zirveye tırmanıyor.

Yükselişini devam ettiren altın, bir rekor daha kırarak görülmemiş fiyatlara ulaştı. Kurban bayramı sonrası altının yükselişi şaşırtmadı. Gelenek ve göreneklerimizde kendine fazlaca yer bulan altın yaz aylarının vazgeçilmezi olan düğünler sebebiyle çok fazla rağbet görüyor. Bu yükseliş yatırımcısına büyük kar sağlasa da alıcıyı pek de hoşnut etmiyor.


Rekor tazeliyor

Dünyanın büyük ekonomilerinden ABD’de artan vaka sayısı risk sevmeyen riskten kaçan yatırımcıyı güvenli liman olarak görülen altına yönlendirmeye devam ediyor. Küresel düzeyde ONS altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma, Kapalı çarşı altın piyasasına yansıdı. Yeni normalleşme döneminde yayınlanan düğün genelgesi ile düğün yapacaklar ve yatırımcılar tarafından yakından takip edilen altın rekor tazeleyerek yükselişini sürdürüyor. 


Altının ONS fiyatındaki yükselişle karşın dolar kurundaki yükselişle dengelenen gram altın, yeni güne dikey seviyede başlayan altının 5 Ağustos gram fiyatı önceki kapanışın hemen üzerinde 413,93 TL seviyesine geldi. Çeyrek Altın ise alışı 658,57 TL, satışı 675,02 TL’den alıcı buluyor. Global çapta yaşanan dalgalanma sebebiyle diğer altın fiyatları da değişiklik gösteriyor. Yarım altın fiyatları 1.334,70 TL alış 1.351,00 TL satış fiyatından alıcı bulurken, Kapalı çarşı’da tam altın 2.669,30 TL alış 2.691,60 TL satış fiyatından işlem görmeye devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz