Ana Sayfa Teknoloji Facebook Messenger’a uygulama kilidi

Facebook Messenger’a uygulama kilidi

43
0

Sosyal medya devlerinden olan Facebook Messenger’a uygulama kilidi ve gizlilik ayarlarına yeni özellikler ekleyecek.

Son yıllarda veri gizliliği ihlallerinin yaşandığı Facebook, kullanıcılarına yönelik güvenlik çalışmaları yürüterek, yeni özellikleriyle ön plana çıkmayı hedefliyor.


Gizlilik ve güvenlik ihlalleri sonrası
Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi olan Facebook, firma bloğunda yaptığı açıklamayla Facebook Messenger’ın yeni gizlilik özellikleri tanıttı. Gizlilik ihlali skandallarıyla bir dönem gündeme gelen Facebook firması, bu imajı üzerinden atabilmek için yoğun çaba sarf ediyor. Sosyal medya firması, yeni getirdiği özelliklerden biri olan uygulama kilidi ve yeni gizlilik ayarlarıyla kullanıcı bilgilerini daha güvenli saklamayı vaat ediyor. Uygulama kilidi özelliği Messenger’a bir güvenlik katmanı daha ekleyerek, başkalarının mesajlara erişimini engelliyor. Telefon güvenlik sistemini kullanan Messenger uygulama kilidini pin şifre ile değil, aynı zamanda parmak izi ve ya yüz tanıma sistemi ile erişime engellemek mümkün.Nasıl aktif edilir
Şimdilik sadece Apple cihazlarda kullanılabilen uygulama kilidini aktifleştirmek için sadece iki dokunuş gerekiyor. Yenilenen gizlilik bölümüne girildiğinde ayarlar ve özellikler kısmında yer alan uygulama kilidini tek tıkla aktifleştirme ve şifre belirleme yapılıyor. Öte yandan Facebook’tan gelen açıklamaya göre yeni geliştirilecek olan güvenlik önlemleri ve gizlilik seçenekleri de ileride bu sekme altında yer alacak.Yakında Android cihazlara da gelmesi beklenen uygulama kilidi özelliği ve gizlilik ayarlarını tek merkezden kontrol etme mümkün olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz