Ana Sayfa Spor Eski Başkan kayserispordan raporu istedi

Eski Başkan kayserispordan raporu istedi

55
0

Hes Kablo Kayserispor eski Başkanı Erol Bedir, Berna Gözbaşı başkanlığındaki yönetime ihtarname göndererek Genel Kurul tutanağını ve bağımsız denetçi kurulunun raporunu istedi.

Hes Kablo Kayserispor, 2019-2020 futbol sezonunu TFF kararıyla da olsa kümede kalarak noktalamıştı ancak olay kapanmadı. 7 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul toplantısında alınan “10 yıllık geriye dönük tüm hesapların incelenmesi” yönündeki karar hakkında tartışmalar başladı.

Erol Bedir raporu istedi
Berna Gözbaşı yönetimindeki Hes Kablo Kayserispor kulübü, The Team Yeminli Mali Müşavirlik ile anlaşarak geriye dönük 10 yıllık hesapların incelenmesi için düğmeye basmıştı. Yapılan incelemeler tamamlandı ve 42 sayfalık rapor hazırlandı. Basına sızan bu rapor ile birlikte iddialar ve tartışmalar da peş peşe gelince eski Başkan Erol Bedir düğmeye bastı ve raporun tasdikli onaylı bir nüshasını istedi.

İşte o ihtarname
Hes Kablo Kayserispor eski Başkanı Erol Bedir, Avukatı Dilek Höbek ve Mahir Murat Türkmen’in hazırladığı ihtarnameyi Kayseri 3.Noter kanalıyla sarı kırmızılı kulübe gönderdi. İhtarnamede, “7 Aralık 2019 tarihinde yapılan Kayserispor Olağanüstü Genel Kurulu’nda alınan karar gereğince, geriye dönük 10 yıllık hesap incelemesi yaptırılmış mıdır? Genel kurul toplantısında alınan kararın gereği olarak bağımsız denetçilere 10 yıllık hesap inceletilmiş midir yoksa son 3 yılın incelemesi ile yetinilmiş midir? Eğer 10 yıl değil son 3 yıllık hesapların incelemesi ile yetinilmiş ise, Genel Kurul kararının yerine getirilmemesinin sorumlusu/sorumluları kimdir? Basında iddialarda yer aldığı şekilde eğer hesap incelemesi yaptırılmış ve 2 ay önce rapor tamamlanmış ise hazırlanan raporun bir suretinin tarafımıza tebliğ edilmeyip, basına müvekkilimizi zan altında bırakacak şekilde yakıştırma ve ithamlarla raporun sızdırılması çabası gösteren sorumlu/sorumlular kimdir? Hazırlanan raporun müvekkilimize veya temsilen tarafımıza tebliğ edilmesini engelleyici ve müvekkilimize zarar verecek şekilde hukuka, hakkaniyete aykırı tutum ve davranış içinde bulunanlarla ilgili maddi, manevi tazminat ve cezai bakımdan şikâyet haklarımızı mahfuz tuttuğumuzu ihtaren bildiririz” cümlelerine yer verildi.

İhtarnamede “7 Aralık 2019 tarihli Olağanüstü Genel Kurul toplantısında alınan kararın suretinin ve hazırlanan raporun, ihtarnamenin tarafınıza tebliğinden itibaren 3 gün içinde tarafımıza tebliğ edilmesini ihtaren talep ediyoruz” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz