Ana Sayfa Gündem Erciyes’te 30 Ağustos coşkusu

Erciyes’te 30 Ağustos coşkusu

33
0

3.917 metre yükseklikte Kayseri K2 Dağcılık ve Kayak İhtisas Spor Kulübünü ile Hacılar Erciyes Gençlik ve Spor kulübü Büyük zaferin 98. yıldönümü kalabalık bir katılımla kutladı.

29 -30 Ağustos 2020 tarihlerinde İzmir, Aydın, Mersin, Gaziantep, İstanbul, Adana, Konya, Rize, Nevşehir , Bursa, Kırıkkale, Antalya ve Kayseri’den 5’i kadın olmak üzere 100’ün üzerinde dağcının, Kayseri K2 Dağcılık ve Kayak İhtisas Spor Kulübünü ile Hacılar Erciyes Gençlik ve Spor kulübünün 2020 yılı faaliyet programında yer alan 30 Ağustos Erciyes Dağı zafer tırmanışı başarıyla tamamlandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kamp ve Eğitim Merkezinde toplanan dağcılar, Kamp Müdürü Yakup Yılmaz nezaretinde ve İsmail Yılmaz’ın rehberliğinde 29 Ağustos Cumartesi günü Erciyes- Tekir Yaylası’nda hazır bulundu. Saat Dağcılar 14.00’de buradan Çobanini kamp yerine hareket edip saat 16.00’da çadırlarını kurdu. Saat 18.00’de yapılan teknik toplantıdan sonra istirahate çekilen dağcılar, 30 Ağustos günü sabaha karşı saat 03.00’de hareketle Şeytanderesi sol kulvarı- Hörgüçkaya sağ tarafından saat 08.00’de Erciyes Dağı’nın doğu zirvesine ulaştı.

Dört dağcı İsmail Yılmaz, İbrahim Kiraz , Yakup Yılmaz ve Özge Oflaz çıkarak ay yıldızlı bayrağımızı ve Atatürk Posterini açtı. Daha sonra hep birlikte saygı duruşu yapılıp İstiklâl marşımızı okuduktan sonra saat 10.00 da gelinen istikamet takip edilerek inişe geçildi. Dağcılar saat 11.30’da kamp yerine ulaşıp çadırlarını topladı ve saat 14:30 da Tekir Yaylası’na inildi. K2 Dağcılık ve Kayak İhtisas kulübü ile Hacılar Erciyes Gençlik ve Spor Kulübü tarafından özel olarak hazırlanan katılım belgeleri bu anlamlı etkinliğe katılan tüm dağcılara verildi.

Dağcıların faaliyetine rehberlik yapan İsmail Yılmaz, “30 Ağustos bu ülkenin kurtuluşu ve Cumhariyetinin kuruluşu aşamasındaki en önemli bir adımdır. Biz dağcılar olarak bu cennet vatanı düşman işgalinden kurtarıp üzerinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ulu önder Atatürk ve silah arkadaşlarına vefa borcumuzu ödemek adına 30 Ağustos zaferinin 98. Yıl dönümünde Erciyes Dağı’nda toplanarak büyük zaferi zirvede coşku ile kutladık. Belki bu kutlamaya katılmayan hatta istemeyenler olabilir ama biz onlara inat kutladık ve aynı şekilde kutlamaya , bu ülkeyi kurtaranlara borcumuzu bir şekilde ödemeye devam edeceğiz. Yurdun dört bir köşesinden gelerek bu anlamlı tırmanışa katılan 100’ü aşkın dağcı arkadaşımızı yürekten tebrik ediyorum. Ne mutlu Türküm diyene” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz