Ana Sayfa Spor Erciyes zirvesinde Turizm dostluğu

Erciyes zirvesinde Turizm dostluğu

47
0

Türkiye’nin gözbebeği Erciyes’te Türkiye Güney Kore turizm kardeşliği oluştu. Erciyes Üniversitesi Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü Profesörü Eunsuk Cho, ilk kez zirve yaptı.

Kayseri Erciyes Üniversitesi Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde görevli Profesör Eunsuk Cho, Türk dağcı arkadaşları ile birlikte Erciyes Dağı zirvesine çıktı. Dağcı arkadaşları Ahmet Köse, Lütfullah Batman, Mustafa Eliaçık, Ahmet Uzun, Bekir Demirağ, Cafer Sungur ve Rüstem Yağcı ile birlikte Erciyes’in 3916 metre yüksekliğindeki zirvesine çıktı.

Erciyes Üniversitesi Kore Dili ve Edebiyatı Bölümünde görevli Prof. Eunsuk Cho, ilk kez Erciyes’e tırmanış gerçekleştirdi. Bu tırmanış için 6 ay hazırlık yapan 5 dil bilen Güney Koreli Cho, Türkçe kelimeler kullanarak “Türkiye ve Kayseri’yi çok seviyorum. Erciyes Dağı’nı da çok seviyorum. Erciyes’e ilk kez çıktım. Çok zor ve yorucu oldu. Ama çok güzel manzara. İlk kez gördüm. Biraz dinlenip Erciyes’e yine çıkmak istiyorum” dedi.

Erciyes’in zirvesinde yerel kıyafetlerinden de giyen Profesör Eunsuk Cho, beraberindeki dağcılar ile birlikte Türk Bayrağı açtı ve zirve defterine de duygularını aktardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz