Ana Sayfa Gündem Erciyes Üniversitesinden “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Sergi ve Konseri

Erciyes Üniversitesinden “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Sergi ve Konseri

78
0

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında sergi ve konser etkinliği düzenlendi.

Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında online sergi ve konser etkinliği düzenledi.


Sanal sergi ve konser
ERÜ Güzel Sanatlar Fakültesi mezuniyet çalışmalarından oluşan ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne atfedilen sanal sergi ve konser etkinliği yaparak dikkatleri üzerine çekti. Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından, sanatın dilinden demokrasi, milli birlik ve beraberlik kavramını evrensel bir ruhla işlediği sergi 31 Temmuz 2020 tarihine kadar sanal olarak ziyarete açık kalacak. Öğrencilerin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında hazırlanan etkinlik hakkında konuşan ERÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aygül Aykut: “Etkinlikle güzel sanatlar öğrencileri geleceğin inşasında üzerlerine düşen görevleri milli şuur ve beraberlik duygusuyla vatan ve milletin bütünlüğü için gururla yerine getirmektedir. Bizler dört yıl süren sanat eğitimi sürecinde öğrencilerimizle birlikte milli şuur bilincini yerelden evrensele taşımak ve yaymak amacındayız. Bu inançla topyekûn millet olarak şehitlerimizin aziz hatıralarına ve kanlarıyla müşerref kıldıkları bu topraklara sahip çıkmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü kapsamında hazırlanan sergiyi gezmek isteyen vatandaşlar  http://guzelsanat.erciyes.edu.tr/15-Temmuz adresinden etkinliğe ulaşabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz