Ana Sayfa Gündem Erciyes Teknopark’tan sigara içmeyen personele yıllık iki gün ilave izin

Erciyes Teknopark’tan sigara içmeyen personele yıllık iki gün ilave izin

72
0

Erciyes Teknopark, ofis personelinin sigara içme alışkanlığından vazgeçmesini teşvik etmek adına yıllık izne 2 gün daha ilave etti.

Erciyes Teknopark tütün kontrolü strateji belgesi ve eylem planı çerçevesinde sigara kullanma alışkanlığını bırakması amacıyla ofis personelinin yıllık iznine 2 gün daha ekledi.2 gün ilave izin hakkı
Tütün kontrolü strateji belgesi ve eylem planı kapsamında uygulanan teşvikle ilgili açıklama yapan Erciyes Teknopark AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recai Kılıç: “ Tütün ürünleri, dünyada olduğu gibi ülkemizde de en yaygın bağımlılık yapıcı maddelerdir. Hem birey hem de toplum sağlığını bu kadar etkileyen tütün ürünlerinin zararlarından korunmak adına her birimize ayrı sorumluluk düşmektedir. Erciyes Teknopark Yönetim Kurulunca tütüne karşı mücadele eylem planı çerçevesinde belirtilen caydırıcı önlemlere uygun olarak, sigarayı bırakmanın teşvik edilmesi amacıyla sigara kullanmayan Erciyes Teknopark A.Ş yönetim ofisi personeline, 2020 yılında hak edilmiş veya hak edilecek olan izinlerden başlayacak şekilde, 4857 sayılı iş kanununda belirtilen yıllık minimum izin sürelerine ilave 2 gün izin hakkı tanınmasına oy birliği ile karar verilmiştir. Karar gereğince 2020 yılından başlayacak şekilde sigara içmemeye özendirmek ve sigarayı bırakmaya teşvik amaçlı olarak her yıl 2 gün ilave izin hakkı tanınmıştır” ifadelerini kullandı.


Kararın 2020 yılını kapsadığını söyleyen Erciyes Teknopark AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recai Kılıç, yapılan teşvik uygulamasının sigara alışkanlığını bıraktırmayı hedeflediğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz